В момента Китай се бори с икономически предизвикателства? Сигналите от страна на китайските официални лица подсказват, че те са обезпокоени, докато прилагат мерки, насочени към подмладяване на растежа и стабилизиране на пазарите.
Въпреки първоначалните очаквания за стабилно възстановяване след облекчаването на строгите Ковид ограничения, почти година по-късно китайската икономика изглежда е изправена пред препятствия.
Основните показатели отразяват обезпокоителна тенденция: цените намаляват, износът и вносът отбелязват рязък спад, равнището на безработица се увеличава, а кризата с недвижимите имоти се задълбочава.
Преобладаващият песимизъм е очевиден, тъй като през изминалата седмица чуждестранните инвеститори се оттеглиха от фондовия пазар.
Ситуацията може да се изостри след директивата за ликвидация на Evergrande, най-големия строителен предприемач в страната.
Макар че технологичните гиганти продължават да отчитат значителни печалби, едновременно с това те започват съкращения, засягащи хиляди работници.
Освен това все повече се засилва феноменът на полизаетостта, който допълнително усложнява настоящия икономически пейзаж.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).
Според главния оперативен директор на Bitwise Мат Хуган класическият четиригодишен цикъл на крипто пазара, дълъг период от време, задвижван от пониженията на цената на Биткойн и поведението на инвеститорите, губи значението си.