FTX Japan, дъщерното дружество на фалиралата криптоборса FTX съобщи, че хиляди потребители са преместили средствата си от платформата, откакто тя възобнови тегленията на 21 февруари.
След около 3 месеца на замразени тегления те бяха възобновени на 21 февруари. Ден преди това японското дъщерно дружество сподели, че за да обработят тегленията, потребителите на FTX Japan ще трябва да потвърдят салдата по сметките си и да ги прехвърлят в сметка в Liquid.
FTX Japan заяви, че потребителите на борсата и тези на Liquid Global са изтеглили около 6.6 милиарда йени (около $50 милиона) в крипто и фиатни валути.
Според компанията общо 7,026 притежатели на сметки са прехвърлили средства от FTX Japan към Liquid. От тях 5,697 транзакции са били извършени с криптовалути, а 1,947 във фиатни валути.
FTX Japan беше част от процедурата на компанията майка при подаването на молба за обявяване в несъстоятелност през ноември 2022 г., когато компанията замрази активите на около 9 милиона потребители, блокирайки достъпа до милиони долари.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Завръщаме ли се към възход? – трейдър дава прогноза
Според информацията FTX Japan разполагаше с около 19.6 милиарда йени в брой (над 138 милиона), когато прекрати дейността си. Съдейки по тези числа може да се предположи, че към 22 февруари за потребителите би трябвало да са останали около $90 милиона на разположение.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.