В условията на нарастваща инфлация и пазарна нестабилност вземането на разумни финансови решения се превръща в сложна задача.
Томас Кралоу, самоизградил се милионер и основател на University Grade Trading Education, предупреди да не се прибързва с ликвидирането на инвестиции и трупането на парични средства по време на икономически спад.
„Задържането на пари в брой обезценява спестяванията ви поради инфлацията, която намалява стойността им„, твърди Кралоу.
Той препоръча друг подход: да останем инвеститори. Кралов съветва да се придържаме към дългосрочна инвестиционна стратегия, съобразена с индивидуалната толерантност към риска, целите и сроковете.
При преодоляване на икономическите спадове Кралов предлага да се концентрираме върху шест вида активи.
Тези акции представляват компании, търгуващи със стоки от първа необходимост, които осигуряват постоянно търсене. Кралов подчерта тяхната стабилност дори по време на икономически спад, като се позова на тяхната устойчивост и утвърдено пазарно присъствие. Марки като Coca-Cola, L’Oreal и Walmart се подкрепят поради тяхната дълготрайност и устойчивост.
Златото и среброто са исторически устойчиви в бурни пазарни времена. Кралов обясни тяхната стабилност с това, че не зависят от валутата, което позволява на инвеститорите да се предпазят от инфлацията. Различни начини за инвестиране, като физически метали, ETF-и, акции на минни компании и взаимни фондове, предоставят възможности за заинтересованите инвеститори.
Тъй като здравеопазването е незаменима услуга, независимо от икономическите условия, Кралов препоръча да се обмислят акции в този сектор. Той отбеляза и неотдавнашния тласък на сектора от Ковид пандемията и изтъкна компании като Moderna, Pfizer, Johnson & Johnson и AstraZeneca като потенциални инвестиции.
Облигациите, които предлагат нискорискови инвестиционни възможности, подкрепени от правителството, осигуряват стабилност и постоянен поток от доходи чрез редовни лихвени плащания. Кралов съветва да се внимава по отношение на по-ниската им възвръщаемост и податливостта им на колебания на лихвените проценти.
Кралов предлага криптовалутите да бъдат включени в портфейла на инвеститорите, отчитайки високорисковия и високодоходоносен характер на криптовалутите. Подчертавайки децентрализация и ограничено предлагане на някой криптоактиви, той препоръча стратегически инвестиции в утвърдени криптовалути като Биткойн и Етериум по време на пазарни спадове.
Кралов подчерта и значението на самоинвестирането чрез образование, менторство и работа в мрежа. Подобен личен растеж и развитие водят до по-добро вземане на решения и увеличаване на възможностите, което се оказва безценно при всякакви пазарни условия.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.