Инвестициите в крипто фондове през 2022 г. са били на най-ниските нива от 2018 г. насам, според нов доклад на CoinShares.
В доклада ръководителят на отдела за проучвания на CoinShares Джеймс Бътърфил твърди, че притокът на големите инвеститорите влагащи пари в крипто продукти възлиза на $433 милиона за цялата 2022 г., което е най-ниското ниво от 2018 г. насам, когато той беше едва $233 милиона.
Това е 95% спад в сравнение с 2021 г., когато входящите потоци възлизат на малко над $9 милиарда и 93% спад в сравнение с 2020 г., когато те бяха на ниво от $6.6 милиарда.
Докладът на CoinShares специално следи активността в борсово търгувани продукти или инструменти за придобиване на експозиция към крипто продукти. Това включва фондове като Биткойн тръстът на Grayscale, около който притесненията не стихват или такива като Proshares. Те са популярен начин, който дава възможност на институционалните инвеститори да се включат в криптопазара, дори ако те или техните клиенти не се чувстват напълно комфортно да търгуват директно с подобни активи.
Въпреки че те представляват само около 1% от общия приток на Биткойн, Бътърфил отбеляза, че краткосрочните инвестиционни продукти са отбелязали приток от $108 милиона.
Неотдавна около подаването на заявление за обявяване в несъстоятелност от страна на FTX, Джеймс отбеляза, че притокът на средства към продуктите за къси инвестиции е достигнал нов рекорд.
Deeply negative sentiment in crypto assets with the largest inflows into short-investments on recordhttps://t.co/zW0ZfGZDTo
— James Butterfill (@jbutterfill) November 21, 2022
Тогава той сподели, че притокът на краткосрочни инвестиционни продукти представляваше 75% от общия приток, което предполага, че като цяло настроенията са били силно негативни за класа активи. По онова време управляваните активи бяха на най-ниското си ниво от последните предишните 2 години – $22 милиарда.
Според последната актуализация активите държани в борсово търгувани крипто фондове са спаднали от $22.2 милиарда на $21.8 милиарда
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.