Цените на токените, свързани с изкуствен интелект, се увеличават значително след стартирането на GPT-4 - най-новият модел на ChatGPT, който представи няколко подобрения.
ChatGPT продължава да доминира в технологичното пространство. OpenAI, компанията зад чатбота обяви, че е пуснала GPT-4 – нов модел, който представя много подобрения.
Компанията заяви, че GPT-4 е по-функционален от своя предшественик GPT-3.5, защото предлага по-добра надеждност, креативност и работа с нюансирани инструкции.
Сред новите функции, които ще предлага новият модел е и способността за разбиране на изображения. ChatGPT също така ще има по-добра памет и ще може да обработва до 25,000 думи.
Присъствието на изкуствения интелект непрекъснато нараства през годините, но 2023 г. се очертава като една от най-силните години, имайки предвид, че дори крипто сектора го забеляза.
Не е изненадващо, че няколко проекта, които се фокусират върху изкуствения интелект (AI), отбелязаха рязък скок на стойността на своите токени след новината. Тези токени съществуват от години на пазара, но успехът на ChatGPT сякаш ги възроди.
Екипът зад една от монетите реализирала успех, CryptoGPT, заяви, че ZK платформата на проекта от втори слой позволява на потребителите да монетизират своите AI данни и да превърнат всяка задача от ежедневието си в източник на доходи. През последните няколко дни токенът отбеляза значителен ръст, като се повиши с около 1,552%, от периода на предварителното му предлагане (3-9 март) и с около 100% за последните 5 дни.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Финансовият надзор в запада прилича повече на китайския, отколкото се предполага
Според данните сред най-успешните токени имащи нещо общо с изкуствения интелект са Fetch.ai (FET), SingularityNET (AGIX), Render Token (RNDR), The Graph (GRT) и Oasis Network (ROSE). Почти всички от гореизброените токени отбелязаха двуцифрено увеличение на цената, а AGIX се увеличи с цели 36% само през последните 24 часа.
Съоснователят на Етериум и главен изпълнителен директор на Consensys Джо Любин вярва, че нарастващото използване на алткойна в корпоративните резерви може да предефинира начина, по който традиционните финансови институции възприемат втория по големина дигитален актив.
През последните 24 часа централизирани крипто борси отчетоха вълна от масови депозити на алткойни, сочат данни от платформата за ончейн анализи Santiment.
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.
Цената на Solana се бори да пробие над 50-дневната пълзяща средна близо до $154, като се сблъсква с повторно отхвърляне.