Страните от БРИКС напредват в създаването на нова валута, която да измести щатския долар на международната сцена.
Световният резервен статут на долара може да бъде оспорен, когато новата валута бъде пусната в обращение, което предполагаемо ще застраши американската икономика. Ето защо американският долар се намира в ключов момент за неговото съществуване в световен мащаб.
Американският долар е свързан с риск от задлъжняване, тъй като Съединените щати могат да не изпълнят задълженията си по федералния дълг от $31.46 трилиона. Неизпълнението на дълговите задължения може да предизвика хаос не само в Америка, но и във всички държави, които държат милиарди долари в резерв. Дефолтът по дълга може да дестабилизира икономиките на развиващите се страни, което ще накара местните предприятия да страдат заради грешките на Федералния резерв на САЩ.
Налагането на санкции от страна на САЩ на развиващите се страни е причината, поради която алиансът БРИКС реши да пусне нова валута. Развиващите се източни нации се сблъскват с икономически пречки, когато САЩ налагат санкции, затварящи всички възможности за правене на бизнес със света.
Министърът на финансите на САЩ Джанет Йелън потвърди, че санкциите ще навредят на Америка занапред.
Когато светът урежда трансгранични трансакции, използвайки щатския долар за търговия, Америка финансира своя дефицит. Родните валути на развиващите се страни нямат никакъв шанс да укрепнат, тъй като тяхното платежно средство никога не се използва.
Търговията с новата валута на БРИКС или с техните местни валути ще стимулира икономиките им и ще прекрати зависимостта от долара.
В заключение, развиващите се страни ще тръгнат по пътя на самостоятелността, като преобразят родните си икономики в съответствие с идеалите си.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.