В последния доклад за сигурността в крипто сектора на CertiK се посочва, че през първата половина на 2024 г. инцидентите, свързани със сигурността на ончейн веригите, са довели до загуби в размер на $1.19 милиарда.
Според доклада по-голямата част от тези загуби произтичат от фишинг атаки ($498 милиона) и компрометиране на частни ключове ($408.9 милиона).
В долната графика подробно са описани различните видове кибератаки и финансовите загуби.
Сред пробивите в сигурността през 2024 г. най-значителна през второто тримесечие е атаката на DMM Bitcoin, която доведе до загуба от $304 милионаи (4,502.9 BTC) се нарежда сред най-значимите хакове в историята.
Също така към началото на годината Крис Ларсен, съосновател на Ripple, сподели, че са били компрометирани личните му сметки в Ripple, а не тези на самата компания, губейки $112.5 милиона.
Освен това турската крипто борса BtcTurk преживя кибератака, насочена към горещите ѝ портфейли, в резултат на което загуби $90 милиона.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.