В последния доклад за сигурността в крипто сектора на CertiK се посочва, че през първата половина на 2024 г. инцидентите, свързани със сигурността на ончейн веригите, са довели до загуби в размер на $1.19 милиарда.
Според доклада по-голямата част от тези загуби произтичат от фишинг атаки ($498 милиона) и компрометиране на частни ключове ($408.9 милиона).
В долната графика подробно са описани различните видове кибератаки и финансовите загуби.
Сред пробивите в сигурността през 2024 г. най-значителна през второто тримесечие е атаката на DMM Bitcoin, която доведе до загуба от $304 милионаи (4,502.9 BTC) се нарежда сред най-значимите хакове в историята.
Също така към началото на годината Крис Ларсен, съосновател на Ripple, сподели, че са били компрометирани личните му сметки в Ripple, а не тези на самата компания, губейки $112.5 милиона.
Освен това турската крипто борса BtcTurk преживя кибератака, насочена към горещите ѝ портфейли, в резултат на което загуби $90 милиона.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.