Според информацията До Куон, който в момента е арестуван в Черна гора и потенциално може да бъде екстрадиран в САЩ или Южна Корея, ще трябва да изтърпи тежките условия в затвора в страната.
Адвокат по наказателни дела, пожелал анонимност, заяви, че условията в черногорските арести и затвори не са се подобрили след доклада на Държавния департамент на САЩ за правата на човека през 2020 г.
Според доклада през 2015 г. е имало случай, при който служители на затвора са били признати за виновни за изтезаване и причиняване на физически вреди на 11 затворници. Освен това, в някои затвори в Черна гора условията са неподходящи поради пренаселеност и липса на медицински грижи.
Комитетът за предотвратяване на изтезанията към Съвета на Европа е докладвал на Държавния департамент, че множество затворници прекарват по около 23 часа на ден в тесни килии поради пренаселеност, което е довело до насилствени конфликти между затворниците.
Адвокатът разкри, че затворническите килии обикновено са пренаселени, тъй като около 10-11 затворници споделят стая с площ от 8 метра, в която обикновено липсва легло.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Може да видим значителни загуби – Б. Коуен
Куон потенциално може би ще трябва да живее в тези условия в продължение на година или повече, докато чака исканията за екстрадиция, в зависимост от резултата от делото му, свързано с предполагаемата фалшификация на документи за пътуване.
Куон изчезна след срива на Terra през май 2022 г. Той беше задържан на 23 март на летището в Подгорица, Черна гора, а по-късно властите потвърдиха самоличността му, тъй като първоначално се е опитал да пътува с фалшиви документи.
Понастоящем бившият директор на Terra, който е южнокорейски гражданин, е изправен пред искания за екстрадиция както от Съединените щати, така и от Южна Корея, въпреки че първоначално може да му бъдат повдигнати наказателни обвинения в Черна гора. Все още не е ясно дали той ще бъде екстрадиран в Южна Корея или в Съединените щати.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.
През изминалата седмица крипто индустрията отбеляза голям напредък в DeFi, NFT, AI и платформите от втори слой.