Южнокорейската комисия за финансови услуги (FSC) въведе нов закон, насочен към засилване на защитата на потребителите на виртуални активи, който влиза в сила от 19 юли.
Законът за защита на потребителите на виртуални активи, се основава на предишни разпоредби от март 2021 г., които изискваха от доставчиците на услуги за виртуални активи (VASP) да се регистрират при финансовите органи и да спазват стандартите за борба с прането на пари.
Новият закон, приет на 18 юли миналата година, засилва надзора над VASP, като разглежда въпроси като безопасността на активите и нелоялните търговски практики.
Основните разпоредби включват задължително отделяне на средствата на потребителите, застраховки или резервни фондове за намаляване на рискове като хакерски атаки, както и стриктно наблюдение на транзакциите с цел идентифициране и докладване на подозрителни дейности.
От доставчиците на услуги за достъп до дигитални услуги вече се изисква да съхраняват депозитите на клиентите в банки и да плащат лихви върху тези средства. Освен това те трябва да водят подробни записи за активите на потребителите и подлежат на по-строги проверки и санкции при неспазване на изискванията.
С тези усъвършенствани разпоредби Комисията по финансов надзор (FSC) цели да създаде по-сигурна среда за потребителите на виртуални активи.
Въпреки това те подчертават, че макар новите правила да предлагат повишена защита, рисковете остават, особено при транзакции, включващи нерегистрирани доставчици на услуги или peer-to-peer борси
Българският парламент одобри нов закон, който официално въвежда регулации за криптоактиви, базирани на европейското законодателство.
Според информацията, Белият дом ускорява усилията си за регулиране на криптовалутите, като се очаква президентът Доналд Тръмп да подпише мащабен законодателен пакет за дигиталните активи преди лятната ваканция на Конгреса през август.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.