Доказателствата сочат, че XRP, спорната криптовалута, свързана с блокчейн компанията Ripple, може да не отговаря на изискванията на теста на Хауи и да не бъде класифицирана като ценна книга.
Това заключение се основава на вътрешни имейли от Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC).
🚨NEW: A really interesting find by @JohnEDeaton1 in the footnotes of @Ripple’s Opposition and Reply Briefs.
It shows references to internal @SECGov emails conceding reasonable grounds that #XRP does not satisfy all elements of the Howey Test and is therefore “not a security.” https://t.co/R2zwWqjOrk
— Eleanor Terrett (@EleanorTerrett) May 21, 2023
Тези имейли, на които се позовава възражението и отговорът на Ripple, бяха открити от правния коментатор Джон Дийтън.
В имейлите, посочени като Доказателство 220, се представят аргументи, които показват, че има основателни причини да се постави под въпрос дали XRP отговаря на всички фактори на теста на Хауи, който определя класификацията на определени сделки като инвестиционни договори.
Озадачаващо е защо правният екип на Ripple не е подчертал потенциалното значение на тези имейли.
Дийтън, който задълбочено е прегледал хиляди правни документи, свързани с делото, е пропуснал този детайл. Цитатът на имейла е поставен по начин, който отклонява вниманието от него, тъй като следва изречение, в което се обсъждат анализи, представени на SEC от независими участници на пазара.
Тези анализи заключават, че XRP не е ценна книга. Дийтън повдигна интересен въпрос относно липсата на акцент върху тази информация от страна на правния екип на Ripple.
Той предположи, че цитатът може да не е пряко изявление на висш служител на SEC, а по-скоро препратка, направена от служител на SEC към анализа на XRP, направен от друго лице в имейлите, разменени с Хинман, бивш служител на SEC.
До Куон, основател на Terraform Labs, е подложен на проверка заради предполагаеми връзки с черногорски политик.
Държавната банка на Пакистан наскоро обяви плана си за създаване на дигитална валута, подобна на Биткойн, присъединявайки се към други държави в стремежа им да създадат дигитална валута на централната банка (CBDC).
В четвъртък американски сенатори внесоха два двупартийни законопроекта за изкуствения интелект, в които се разглеждат опасенията, свързани с технологията и се цели да се избегне всякаква поява на плагиатство.
Бившият конгресмен Рон Пол предупреди, че приетият наскоро “Закон за фискалната отговорност” ще има тежки последици за американската икономика и ще засегне най-вече американските граждани.