Weiss Crypto Ratings наскоро заявиха, че Китай никога няма да използва Биткойн. Коментарите идват, след като националният Център за развитие на информацията и индустрията публикува последната версия на своя индекс за криптовалути.
Китайският президент, Си Цзинпин, наскоро разкри, че иска страната му да „заеме водещата позиция в нововъзникващата блокчейн сфера“. След изказването на Дзинпин, заместник-председателят на Центъра за международни икономически борси, Хуанг Цифан заяви, че Народната банка на Китай (PBOC) ще издаде първата суверенна криптовалута в света.
Сега центърът на страната за развитие на информацията и индустрията (CCID), филиал на Министерството на индустрията и информационните технологии, издаде 14-тото издание на Global Blockchain Technology Assessment Index.
Създаден през май 2018 г., индексът предоставя по-добри технически консултантски услуги за правителствени агенции, бизнес предприятия, изследователски институти и разработчици на технологии, според CCID.
Последните оценки взеха под внимание 35 от най-добрите криптовалутни проекти и ги класираха въз основа на технологията, която стои зад тях, тяхната приложимост и вида на иновациите, които те въвеждат в света.
Място №1 бе заето от EOS , който оглавява списъка след второто издание на класацията. TRON и Етериум заеха съответно места №2 и №3, след като криптовалутата на Джъстин Сън се премести нагоре с една позиция, в сравнение с предишния брой. Изненадващо, Lisk се издигна до позиция №7, докато Биткойн остава на №11.
NEM и GXChain обаче бяха премахнати от индекса, въпреки „механизъм за динамично коригиране, който беше въведен за регулиране на генералната публична верига, чиято такса за заместване на кода е просто твърде ниска“, заяви говорител на CCID.
Въпреки популярността, която Индексът за глобална оценка на блокчейн технологиите има в Китай, Weiss Crypto Ratings го отхвърлиха.
В Тwitter публикация, Weiss Crypto Ratings поставиха под съмнение истинността на блокчейн индекса на CCID. Фирмата твърди, че единственият начин EOS да бъде класиран №1, в сравнение с други криптовалути, е чрез високите нива на централизация, които предоставя.
Weiss стигна дотам да предположи, че „Китай никога няма да използва Биткойн“, тъй като това е „отворена, децентрализирана, устойчива на цензура“ криптовалута. И тези атрибути не съответстват на това, което CCID представлява.
Weiss предлага и рейтинги за криптовалути, които се публикуват всяка седмица. Схемата за оценяване на компанията взема предвид модел, който анализира множество точки от данни за инвестиционния риск и възнаграждението на всяка криптовалута, технологиите и приемането им в реалния свят.
Според критериите на Wеiss, Биткойн и Етериум имат B- рейтинг, докато EOS има C+. Други криптовалути като TRON и Lisk имат съответно C- и D+.
Рейтингите, предоставени от CCID и Weiss Crypto Ratings имат за цел да помогнат на инвеститорите да направят правилния избор, когато решават дали да инвестират в дадена криптовалута. Но оценките не са финансови съвети.
Докато Китай продължава да настоява за приемането на блокчейн технологията, Weiss остават скептични:
Гледната точка на Китай, спрямо блокчейн, е извращение на предвидения случай за употреба на технологията.
Главният изпълнителен директор на CryptoQuant Ки Йонг Джу изтъкна ключов фактор, който би могъл да доведе Биткойн (BTC) до зашеметяващата оценка от $1 милион.
SushiSwap (SUSHI) представи подробен план за диверсифициране на хазната си, която в момента е съставена изцяло от местни токени.
Биткойн анализаторът Фред Крюгер се спря на твърденията, че криптовалутата преживява спекулативен балон, предполагайки, че сегашното ниво на прием не отговаря на това, което представлява истински финансов балон.
Биткойн, водещата криптовалута, в момента преживява най-проспериращия си етап, след като преодоля множество предизвикателства като сривове на цените, фалити на платформи и постоянни критики.