Компанията на Уорън Бъфет наскоро продаде $5.5 милиона от акциите си в HP Inc., намалявайки позицията си, създадена едва миналата година.
Въпреки това Berkshire Hathaway все още притежава близо 12% от акциите на производителя на принтери и компютри.
След оповестяването на продажбата на акции в заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси акциите на HP отбелязаха спад от близо 2%, като в четвъртък по време на първата търговска сесия се продаваха за $27.80.
Инвестиционните решения на Бъфет се следят отблизо от много инвеститори поради изключителните му успехи през годините. Все още не е сигурно дали това неотдавнашно отчуждаване показва просто корекция на позицията или настроенията на Бъфет към акциите са се променили. Милиардерът инвеститор се въздържа да коментира подобни сделки, които е длъжен да оповестява поради значителния дял на Berkshire в компанията.
Миналата пролет авантюрата на Бъфет в HP предизвика учудване, тъй като в миналото той се е колебал не веднъж дали да инвестира в технологични компании, позовавайки се на предизвикателството да се идентифицират дългосрочни победители. През последните години обаче той се отнася по-спокойно към този сектор, което се вижда от значителния дял на Berkshire в Apple, който е най-голямата единична инвестиция на конгломерата в рамките на портфейла му от 350 млрд. долара.
Бъфет гледа на Apple по-скоро като на компания за потребителски продукти с изключително лоялна клиентска база, което я прави бизнес модел, който той разбира.
Инвестицията в HP е част от поредица придобивания на стойност $51 милиарда в началото на предходната година, по време на която Бъфет се възползва от множество възможности на пазара. HP представлява една от основните инвестиции, наред със значителните дялове в Occidental Petroleum и Chevron в по-традиционната индустрия за добив на петрол.
Освен инвестиции в акции, Berkshire Hathaway, със седалище в Омаха, Небраска, притежава разнообразен портфейл от компании. Сред тях са Geico и няколко други известни застрахователи, железопътната компания BNSF, редица големи комунални услуги, както и различни производствени предприятия и предприятия за търговия на дребно, включващи известни марки като Helzberg Diamonds, Dairy Queen и See’s Candy.
Източник: YahooFinance
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ се готви за поредно задълбочено проучване на крипто регулирането, като четвъртата кръгла маса е насрочена за 12 май.
Coinbase постави ново начало в крипто пространството в САЩ, като стартира непрекъсната търговия с фючърси върху Биткойн и Етериум, превръщайки се в първата регулирана платформа в страната, която работи денонощно.
Фондацията Етериум започна 2025 г. с мащабна финансова инициатива, като през първото тримесечие отпусна $32.6 милиона под формата на безвъзмездни средства за подкрепа на проекти, които укрепват инфраструктурата, използваемостта и ангажираността на общността на блокчейна.
Основната фондова борса в Бразилия, B3, прави смела крачка към дигиталните активи с предстоящото пускане на фючърсни договори върху Етериум и Solana.