Тъй като светът се движи към нов икономически ред, крипто индустрията ще бъде засегната по значителен начин.
COVID-19 пандемията засегна тежко американската икономика и мнозина смятат, че тя ще доведе до „падането на Съединените американски щати“. В отговор на това инвеститорите се обърнаха към децентрализираните финанси (DeFi) за финансово облекчение и оцеляване.
Възходът на държавите от БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка) променя посоката на развитие на дигиталните активи. Тези нации отбелязват значителен ръст на икономическата и политическата си мощ, което повдига въпроси за ролята на долара в световната икономика.
Нациите от БРИКС се отказаха от използването на щатския долар за търговия в полза на китайския юан или собствената си валута. Те също така увеличиха търговското и икономическото си сътрудничество, което спомогна за увеличаването на колективната им икономическа мощ.
Оттеглянето на долара от ролята на световна резервна валута е ключов фактор, движещ неотдавнашния разговор. Усилията на страните от БРИКС да намалят зависимостта си от долара доведоха до спад в търсенето на валутата.
Освен това държавите от БРИКС направиха значителни стъпки към крипто индустрията. Китай пусна своя дигитален юан, а Индия проучва възможността да пусне своя CBDC.
Статутът на щатския долар като световна резервна валута позволи на страната да финансира огромните си търговски дефицити и държавния си дълг при ниски лихвени проценти.
Ако търсенето на щатския долар намалее, това може да доведе до повишаване на лихвените проценти и инфлацията, което ще навреди на американската икономика.
При сегашната скорост и глобално развитие само времето и търпението могат да покажат посоката, в която ще се развие новият световен ред. Едно е сигурно: децентрализираните финанси, които са извън контрола на правителствата, ще бъдат най-желаният спасител.
Възходът на страните от БРИКС и спадът в търсенето на щатския долар имат значителни последици за крипто индустрията. Децентрализираните финанси, които не се контролират от правителствата, ще бъдат така необходимото убежище на новия пазар.
Засилената правителствена репресия срещу криптовалутите обаче поражда опасения за това как ще оцелеят американските крипто инвеститори.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Предстоят още сривове на банки, ето коя е следваща – Робърт Кийосаки
Настоящата търговска ситуация с щатския долар и възходът на страните от БРИКС могат да се развият по няколко начина. През последните две години светът стана свидетел на значителни спадове, но Биткойн устоя на всяко препятствие.
Възходът на нациите от БРИКС и спадът в търсенето на щатския долар може да доведе до рязък ръст на BTC и други криптовалути.
Никога не е късно да се включите в крипто движението, но е важно да бъдете предпазливи и информирани.
Възможно е светът да се движи към нов икономически ред, а възходът на страните от БРИКС ще окаже значително влияние върху крипто сектора. Децентрализираните финанси ще бъдат така необходимият спасител на новия пазар. Засилената правителствена репресия срещу криптовалутите обаче поражда опасения за бъдещето на американските крипто инвеститори.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.
Спорният законопроект за стабилни монети се сблъсква с нарастваща опозиция във Вашингтон, като сенатор Елизабет Уорън води кампанията срещу това, което тя нарича „път към крипто корупция“.
От 2027 г. Европейският съюз ще въведе строги закони срещу прането на пари, които ефективно ще забранят анонимните крипто дейности.