Върховният съд на Съединените американски щати се съгласи да разгледа молбата на Nvidia Corporation за прекратяване на делото за измама с ценни книжа, в която се твърди, че компанията е подвела инвеститорите за това колко е спечелила от криптовалути.
През 2018 г. срещу Nvidia и нейния главен изпълнителен директор Дженсън Хуанг беше заведено колективно дело от акционери, след което през 2021 г. то беше отхвърлено от съд от по-ниска инстанция и по-късно възобновено от Апелативния съд на САЩ за Девети окръг. Искът е иницииран от E Ohman J Fonder AB (шведска компания за управление на инвестиции), която иска неопределено обезщетение. Твърди се, че Nvidia заедно с някои висши служители са направили неверни изявления за това, че продажбите, свързани с криптовалути, са основни компоненти на нейните приходи през 2017-2018 г.
Искът е предявен по Закона за обмен на ценни книжа от 1934 г. през 2018 г. с аргумента, че е нарушен от страна на Nvidia. Твърди се, че компанията не е оповестила вярно каква част от приходите ѝ идват от крипто добив, включващ използването на графични процесори за решаване на математически задачи при добива на дигитални валути като Биткойн (BTC). Като са премълчали тази информация, инвеститорите и анализаторите не са били информирани за сериозните отрицателни последици от крипто добива върху бизнеса на Nvidia.
Първоначално Южният окръжен съд отхвърли делото през 2021 г.; по-късно през годината обаче Деветият съдебен окръг гласува с 2:1 гласа в полза на разрешението то да продължи напред към съдебната фаза.
Като прие обжалването, Върховният съд посочи колко голям проблем може да се окаже това за Nvidia както от правна, така и от финансова гледна точка. При неблагоприятно решение на съда срещу компанията, Nvidia може да понесе огромни финансови санкции и да загуби ценна репутация. От друга страна, ако спечелят съдебното дело, това само ще засили позициите им.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.