В четвъртък няколко компании от сектора на дигиталните активи се дистанцираха от Silvergate след съобщението на банката, че ще забави подаването на годишния си отчет 10-K в Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC).
В подадената информация банката разкри, че финансовото ѝ състояние може да се различава от предишните доклади, тъй като е претърпяла повече загуби от първоначално отчетените през януари.
В резултат на това цената на акциите на Silvergate се срина с 53%, което представлява над 93% спад от най-високата им стойност през ноември 2021 г.
В отговор борсите за криптовалути, включително Coinbase, Crypto.com, Bitstmap, Gemini, Circle и Paxos, обявиха, че вече няма да поддържат плащания, трансфери или депозити, използващи Silvergate.
Освен това Cboe Clear Digital и инвестиционната компания на Майк Новограц Galaxy Digital също преустановиха трансакциите с банката. По-рано Silvergate отчете значителен спад на банковите си депозити поради срива на борсата за криптовалути FTX и си осигури заем от $4.3 милиарда от Федералната банка за жилищно кредитиране, за да се справи с тегленията.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум може да се срине с над 50%, твърди Б. Коуен
Членове на Конгреса също изразиха загриженост относно отношенията на банката с FTX. Министерството на правосъдието разследва участието на банката във вече фалиралата борса. Инвеститорите на Уолстрийт, включително хедж фондът на Джордж Сорос, също заложиха срещу Silvergate, което я превърна в една от най-шортваните акции в САЩ.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $100,000 е само част от една много по-голяма история: Криптовалутите се доближават все повече до мейнстрийма и някои от най-големите имена в технологичния сектор искат да се включат.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.