Binance, виден играч в сектора на крипто борсите, премина през трудна година, белязана от правни проблеми, промени в ръководството и външен натиск.
Ситуацията се усложни още повече с нарастването на напрежението в израелско-палестинския регион.
Според информацията израелските правоприлагащи органи са предприели значителни мерки, като разпоредиха закриването на множество сметки за криптовалути и иззеха дигитални активи на стойност милиони долари.
Тези действия бяха част от продължаващите им усилия да прекъснат всякакви връзки между пазарите на криптовалути и Хамас, особено след нападението срещу страната им.
От началото на нападението на Хамас на 7 октомври беше съобщено за закриването на над 100 сметки в Binance. Освен това властите активно търсеха информация за още около 200 сметки в криптовалута.
В отговор Binance потвърди, че е блокирала малък брой сметки, като подчерта ангажимента си да спазва международно признатите разпоредби за санкции. Компанията обаче се въздържа да предостави допълнителни коментари по въпроса.
Усложнявайки предизвикателствата, финансовите регулатори на САЩ повдигнаха твърдения за предишни връзки между средствата, държани в Binance, и Хамас. Този въпрос излезе на преден план със съдебния иск, подаден от Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) срещу борсата през март.
В иска се твърдеше, че висши ръководители на Binance са получили информация, свързана с транзакции на Хамас, още през 2019 г.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.