Основателят на Етериум твърди, че Ripple и XRP са загубили правото си да бъдат защитавани от крипто общността от действия на правителството.
Виталик Бутерин каза на своите 4.2 милиона последователи, че е горд от поддръжниците на Етериум, които критикуваха несправедливата крипто регулация, когато тя вреди на легитимните проекти.
Радвам се, че Етериум ентусиастите настояват срещу регулации, които дават предимство на ETH пред другите легитимни криптовалути.
(Не съм се задълбочавал в детайлите какво конкретно се случва и до каква степен. Това е нещо, което е дело на правителството срещу решение за спазване на правилата от страна на един бизнес, но така или иначе…).
Glad to see Ethereum people pushing against regulations that privilege ETH over other legitimate cryptocurrencies.
(I have not dug into the details of what specifically is going on and to what extent it’s a gov thing vs a compliance decision of one business, but either way…) https://t.co/NDYPh5rqsk
— vitalik.eth (@VitalikButerin) August 17, 2022
Бутерин сподели, че XRP е изключение от правилото, като цитира скрийншоти от Ripple, които описват Биткойн (BTC) и Етериум като „контролирани от Китай виртуални валути„.
Според мен XRP вече загуби правото си на защита [от общността], когато се опитаха да ни хвърлят под автобуса като „контролирани от Китай“.
Looks like the Ripple/XRP team is sinking to new levels of strangeness. They’re claiming that their shitcoin should not be called a security for *public policy reasons*, namely because Bitcoin and Ethereum are „Chinese-controlled“. 😂😂https://t.co/ts02JqrTrB pic.twitter.com/mKwEzGIetk
— vitalik.eth (@VitalikButerin) December 22, 2020
Отговаряйки на критиките на Бутерин главният технически директор на Ripple Дейвид Шварц изясни мнението си, че криптовалутите с доказателство за работа (PoW) като Биткойн и Етериум напомнят на частни дружества, което означава, че BTC и ETH приличат на нерегистрирани ценни книжа.
Също така смятам, че е напълно справедливо да се аналогизират миньорите в PoW системите с акционерите в компаниите. Точно както акционерите на eBay печелят от остатъчното триене между купувачи и продавачи, което eBay не премахва, така и миньорите в ETH и BTC.
Точно както акционерите на eBay искат да оставят колкото се може повече триене между купувачи и продавачи, защото това е техният поток от приходи, така и миньорите в ETH и BTC. Това е част от причините, поради които те имат по-високи такси от XRPL.
В края на 2020 г. Ripple беше съдена от Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) за предполагаемо издаване на XRP като нерегистрирана ценна книга.
Адвокатът Джереми Хоугън наскоро сподели, че съдия Сара Нетбърн ѝ е омръзнало SEC непрекъснато да подава възражения срещу нейното разпореждане за представяне на документи.
Комисията по ценните книжа и борси на САЩ поиска разрешение от съдията-магистрат Сара Нетбърн да подаде встъпително изложение от 30 страници и изложение за отговор от 10 страници в подкрепа на възраженията на агенцията срещу заповедите на съда, с които се налага разкриването на черновите на прословутата реч на Уилиам Хинман. През 2018 г. Хинман, тогава директор на отдела за корпоративни финанси на SEC, заяви, че не счита Етериум за ценна книга. Две години по-късно SEC съди Ripple Labs за продажбата на XRP като нерегистрирана ценна книга.
Агенцията на САЩ за ценни книжа и борси понася доста критики по отношение на прекомерното си регулиране напоследък. Както отразихме, представителят на щата Минесота – Том Емър – упрекна агенцията за недобросъвестния ѝ подход. Той твърди, че SEC противоконституционно разширява ролята си в регулирането на крипто пазарите.
Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) е адски решена да разшири размера на своя отдел за правоприлагане в областта на криптовалутите и да използва правоприлагането за противоконституционно разширяване на своята юрисдикция.
Под ръководството на председателя Генслер SEC се превърна в жаден за власт регулатор, който политизира правоприлагането, примамва компаниите да „дойдат и да говорят“ с Комисията, след което ги удря с действия по правоприлагане, обезкуражавайки добросъвестното сътрудничество.
Докато Биткойн преминава границата от $100,000, издигайки по-широкия крипто пазар до нови висоти, един голям кит предприе ефективни действия.
BIT Mining, познат участник в крипто добивната индустрия, разкри, че преминаването към добив на алткойни като Dogecoin (DOGE) и Лайткойн (LTC) се е оказало значително по-доходоносно, отколкото фокусът върху Биткойн (BTC).
При Cardano (ADA) се наблюдава забележимо увеличение на активността на „китовете“, което може да изиграе решаваща роля за поддържането на цената му над $1.
XRP регистрира значителен скок в стойността си, особено след победата на Доналд Тръмп на президентските избори в САЩ.