Основателят на Етериум (ETH), Виталик Бутерин казва, че водещата платформа за смарт договори трябва да продължи да се развива в посока на дългосрочна устойчивост.
В интервю за подкаст, Виталик Бутерин каза, че има два големи приоритета за общността на Етериум след успешното преминаване към PoS.
Мисля, че има два големи приоритета. Единият от тях е да се измисли мащабирането. Имам предвид това на всички слоеве на екосистемата, като например протоколът на Етериум да се подготви напълно за [т.нар.] „roll ups“ , което включва неща като „prototank“ шардинг, самите roll ups да бъдат напълно готови за потребителите, да се създават приложения върху тях. Също да се създаде добра мостова инфраструктура между тях и всички портфейли да ги поддържат… Не само да се подпомогне завършването на прехода към напълно ориентиран към roll ups Етериум.
Според него следващата важна стъпка е да се задейства преходът на Етериум от режим на бързо развиване към режим на стабилност.
Мисля, че това е преход, който трябва да се случи и наистина смятам, че до известна степен това е неизбежно, защото с разрастването на екосистемата, разходите за промяна на нещата се увеличават. След това започват да се появяват всички тези регулаторни проблеми и много съществуващи заинтересовани страни…
Бутерин каза, че с окончателното завършване на Сливането, разработчиците на Етериум вече няма да се налага да бързат с големите промени в протоколите, а общността ще стане „по-прагматична“ в близко бъдеще. При това той все още твърди, че има тесен времеви прозорец за завършване на всички желани промени в Етериум блокчейна.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Алткойн скочи със 75% покрай дело срещу Coinbase
Както знаете, общността ни казва да направим нещо точно сега. Така че нека създадем една напълно изчистена прагматична версия и да я пуснем. [Нека се уверим, че правилното следване на пътната карта ще доведе до по-голяма устойчивост в дългосрочен план].
Крипто борсата Coinbase обяви, че ще прекрати поддръжката на пет дигитални актива от 16 май 2025 г.
Pi Network направи още една стъпка към по-широко включване на потребители, като пусна нова функция за активиране на портфейл за своята основна мрежа.
Google пуска актуализация на Wallet приложението си, фокусирана върху поверителността, като интегрира нулеви доказателства за знание (ZKPs), което позволява на потребителите да верифицират идентификационни атрибути като възраст, без да разкриват лични данни.
Uniswap, децентрализирана борса, стартирана през 2018 г., позволява на потребителите да разменят ETH и ERC-20 токени директно чрез автоматизиран маркет мейкър (AMM) на блокчейна на Етериум.