В официално изявление платежният гигант VISA разшири услугите си за сетълмент на стабилни монети до блокчейна Solana.
Понастоящем програмата е в пилотна и тестова фаза, като има за цел да подобри възможностите на традиционните платежни системи.
Според съобщението пилотната инициатива предлага висококачествена пропускателна способност и рентабилни транзакции чрез включване на блокчейн функции в мрежата Solana. VISA постигна тази цел чрез придобиването на търговците Worldpay и Nuvei.
В съобщението също така се твърди, че VISA вече е извършила разплащания на стойност милиони долари в блокчейн мрежи, като е използвала стабилната монета USDC. Куи Шефилд, ръководител на крипто отдела на VISA, изрази оптимизъм относно този напредък и потенциала му да подобри конвенционалните платежни системи:
Чрез използването на стабилни монети като USDC и интеграцията с глобални блокчейн мрежи като Solana и Етериум ние допринасяме за ускоряването на трансграничните разплащания и предоставяме на нашите клиенти съвременна възможност за безпроблемно изпращане или получаване на средства от касата на Visa.
VISA се ангажира да бъде водеща компания в областта на дигиталните валути и блокчейн иновациите, като използва тези иновативни технологии за повишаване на ефективността на преводите на средства.
Инициативата за сетълмент на плащания с USDC започна през 2021 г., когато VISA за първи път се впусна в блокчейн технологията. Компанията сключи партньорство с крипто борсата Crypto.com, за да улесни трансграничните транзакции в Австралия, използвайки блокчейна на Етериум.
Благодарение на тази инициатива времето за сетълмент на плащанията се съкрати драстично от дни до едва секунди.
В съобщението се очаква, че придобиването на Worldpay и Nuvei ще ускори процесите на сетълмент за техните търговци, ще намали разходите, ще подобри пропускателната способност и ще внесе повече децентрализация в програмата.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.
Европейската централна банка започна мащабен експеримент, за да провери как би функционирало дигиталното евро в ежедневието.