Начало » Финтех » Visa похвали крипто проект, който има “предимство пред другите блокчейни”

Visa похвали крипто проект, който има „предимство пред другите блокчейни“

14.09.2023 17:30 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Visa похвали крипто проект, който има „предимство пред другите блокчейни“

Гигантът в областта на кредитните карти Visa изтъкна отчетливите технологични предимства на конкурент на Етериум (ETH) в сферата на платформите за плащане.

В неотдавнашна публикация в блога си Visa даде висока оценка на Solana (SOL) като платформа за смарт договори с уникални характеристики, които я отличават от другите блокчейни. Тези характеристики обхващат ниски и предвидими такси за преводи, високи скорости на пропускане и стабилна поддръжка на нодове.

Visa подчерта, че Solana превъзхожда както Биткойн (BTC), така и ETH в някои аспекти. Таксите за транзакции в мрежата на Solana са не само рентабилни, като обикновено възлизат на по-малко от $0.001, но и се отличават с висока степен на предвидимост. Това ниво на постоянна достъпност прави Solana привлекателна мрежа за оптимизиране на ефективността и намаляване на разходите в съществуващите платежни процеси.

За сравнение, при Биткойн и Етериум се начисляват такси, които могат да варират непредсказуемо в зависимост от търсенето на транзакции. Visa подчерта, че мрежите с непредсказуеми транзакционни разходи могат да представляват предизвикателство за платежните компании при управлението на продуктите и могат да доведат до объркващо потребителско преживяване.

Visa разкри още, че поради ефективността на Solana, е решила да разшири своята програма за сетълмент на стабилни монети, за да включи Solana за тестване на капацитета на блокчейна да посрещне финансовите нужди на съвременните корпорации.

Отличителните технологични предимства на Solana, включително паралелна обработка за висока производителност, локализирани пазари на такси за рентабилност и стабилна мрежа от нодове и множество клиенти на нодове за висока устойчивост, се съчетават, за да формират мащабируема блокчейн платформа с убедително предложение за стойност за плащанията.

Тези фактори повлияха на избора на Visa да разшири своя пилотен проект за сетълмент на стабилни монети, за да обхване транзакциите, изпълнявани в мрежата на Solana. По време на този пилотен проект Visa има за цел да оцени дали Solana притежава способността да задоволи изискванията на съвременните корпоративни финансови операции.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Coinbase предоставя безсрочни фючърси на търговците в САЩ

Като забележителна стъпка за американските крипто трейдъри, Coinbase обяви старта на регулирани от CFTC безсрочни фючърси чрез Coinbase Financial Markets (CFM).

22.07.2025 16:50 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Western Union проучва интеграцията на стабилни монети

Western Union гледа към стабилните монети като към следващата граница в глобалните плащания, сигнализирайки за преминаване към дигиталните активи след приемането на закона GENIUS.

22.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

JPMorgan се насочва към кредити, обезпечени с криптовалути

Според нов доклад на Financial Times JPMorgan се готви да задълбочи участието си в сферата на дигиталните активи, като предлага кредити, обезпечени с крипто, съобщава Financial Times.

22.07.2025 13:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Chainlink сключи партньорство с водеща банка в Австралия – какво да очакваме?

Chainlink обяви мащабно институционално партньорство с Westpac Institutional Bank и Imperium Markets като част от проекта Acacia – съвместна инициатива с участието на Резервната банка на Австралия и Центъра за изследване на сътрудничеството в областта на дигиталните финанси (DFCRC).

17.07.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.