Вторият кръг на месечните рейтинги на Китай за криптовалутите и блокчейн проекти е публикуван на 21-ви юни.
Обявен като „Индекс на глобалната обществена верига за оценка на технологиите“, този последен кръг беше обявен в научната зала на Шанхай на 20-ти юни и нарежда на EOS на 1-во място, Ethereum (ETH) на 2-ро и Биткойн (BTC) на 17-то, от общо 30 анализирани криптовалути.
Месечният индекс за оценка на технологиите за глобална обществена верига на Китай е публикуван от Центъра за развитие на информационната индустрия на Китай (CCID) на Министерството на индустрията и информационните технологии и се казва, че е съставен от „първокласни местни експерти и учени“, съгласно първоначалното съобщение за пресата.
Първото място на EOS се дължи на „изключителните технически предимства при ефективността на потвърждаването на транзакциите, пропускателната способност на транзакциите и транзакционните разходи“ на протокола.
Макар и последните неблагоприятни злополуки на EOS Mainnet – от 15-ти юни мрежата е изправена пред технически проблеми и критики за замразяване на някои сметки – оценката все пак смята, че проектът е „силно активен в технологичните иновации“, „ново поколение обществена блокчейн, който „понастоящем е най-разглеждан от индустрията „.
Индексът е описан като месечен „независим анализ“, който оценява глобалните блокчейн проекти въз основа на техния технологичен капацитет, полезност и иновации. Тя бе обявена за първи път през май, за да компенсира това, което китайското правителство счита за „липсата на напълно независима оценка“ за крипто и блокчейн проекти.
CCID заяви, че новият месечен индекс показва „доверието на китайското правителство“ в блокчейн и ще служи като „ръководство“ за технологичния авангард на страната.
Миналия месец инициатива, подкрепена от ИТ министерството на страната, доведе до създаването на специализирана комисия, посветена на циментирането на „национални“ стандарти за блокчейн до края на 2019 г.
В най-новия, най-актуален случай, китайският президент Си Дзипин включи блокчейн като пример за „ново поколение“ технологии, които ускоряват „пробивите“ в „реконструирането на глобалната иновационна карта и преоформянето на световната икономическа структура“.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.