Вторият кръг на месечните рейтинги на Китай за криптовалутите и блокчейн проекти е публикуван на 21-ви юни.
Обявен като „Индекс на глобалната обществена верига за оценка на технологиите“, този последен кръг беше обявен в научната зала на Шанхай на 20-ти юни и нарежда на EOS на 1-во място, Ethereum (ETH) на 2-ро и Биткойн (BTC) на 17-то, от общо 30 анализирани криптовалути.
Месечният индекс за оценка на технологиите за глобална обществена верига на Китай е публикуван от Центъра за развитие на информационната индустрия на Китай (CCID) на Министерството на индустрията и информационните технологии и се казва, че е съставен от „първокласни местни експерти и учени“, съгласно първоначалното съобщение за пресата.
Първото място на EOS се дължи на „изключителните технически предимства при ефективността на потвърждаването на транзакциите, пропускателната способност на транзакциите и транзакционните разходи“ на протокола.
Макар и последните неблагоприятни злополуки на EOS Mainnet – от 15-ти юни мрежата е изправена пред технически проблеми и критики за замразяване на някои сметки – оценката все пак смята, че проектът е „силно активен в технологичните иновации“, „ново поколение обществена блокчейн, който „понастоящем е най-разглеждан от индустрията „.
Индексът е описан като месечен „независим анализ“, който оценява глобалните блокчейн проекти въз основа на техния технологичен капацитет, полезност и иновации. Тя бе обявена за първи път през май, за да компенсира това, което китайското правителство счита за „липсата на напълно независима оценка“ за крипто и блокчейн проекти.
CCID заяви, че новият месечен индекс показва „доверието на китайското правителство“ в блокчейн и ще служи като „ръководство“ за технологичния авангард на страната.
Миналия месец инициатива, подкрепена от ИТ министерството на страната, доведе до създаването на специализирана комисия, посветена на циментирането на „национални“ стандарти за блокчейн до края на 2019 г.
В най-новия, най-актуален случай, китайският президент Си Дзипин включи блокчейн като пример за „ново поколение“ технологии, които ускоряват „пробивите“ в „реконструирането на глобалната иновационна карта и преоформянето на световната икономическа структура“.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Робърт Кийосаки, известен с книгата си „Богат татко, беден татко“ и яростната си подкрепа за Биткойн, наскоро се сблъска с неочаквана липса на ангажираност от страна на своите последователи в платформата Х.
Bitget предприема правни действия след разкриването на координирана атака, която е струвала на борсата над $20 милиона.
Nike се изправя пред нова съдебна битка, след като група купувачи на NFT и крипто активи обвиниха компанията, че им е нанесла големи финансови загуби.
Ripple официално опроверга слуховете за IPO, потвърждавайки, че няма намерение да излезе на борсата през 2025 г.