В неотдавнашно интервю с Крис Уилямсън в YouTube милиардерът Рей Далио изрази загриженост, че кризата в банковата индустрия на САЩ е накарала други държави да спрат да купуват държавен дълг.
Далио смята, че Федералният резерв е отговорен за много по-голям проблем, чийто симптом е сривът на Silicon Valley Bank.
През изминалата година лихвените проценти се повишиха до исторически нива, което доведе до обезценяване на облигациите, които преди няколко години бяха продадени на банки, компании и други държави. В резултат на това цените на облигациите намаляха значително, а цените на по-новите облигации с по-висока доходност се повишиха.
Затегнатата парична политика на Федералния резерв създаде катастрофална среда за САЩ, като накара други държави и купувачи да се отдръпнат от американските облигации точно когато правителството се нуждае от повече пари, за да финансира държавния си дефицит.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: БРИКС: Ето кога може да очакваме споразумение за новата валута според руски депутат
Според Далио това явление се случва в световен мащаб, засягайки банки, застрахователни компании и други институции.
Той посочи, че същото се случва в Европа и с японските компании, които са купили доларови облигации.
Въпреки че пускането на облигациите на пазара би довело до бедствие, Далио смята, че купувачите вече не са заинтересовани да ги купуват, което създава по-малко търсене на дълга, който правителството трябва да продаде, за да плати дефицита.
Kraken официално стартира своята регулирана в САЩ платформа за крипто деривати, отбелязвайки важна стъпка към сливането на традиционните финансови инструменти с пазарите на дигитални активи.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.