Андрю Холенхорст, главен икономист на Citi за САЩ, утвърди противоположния си възглед, прогнозирайки твърдо приземяване на американската икономика, въпреки очакванията за меко приземяване.
Той прогнозира, че инфлацията и пазарът на труда ще отслабнат достатъчно, за да накарат Федералния резерв да намали основните лихвени проценти четири пъти през тази година, което е в рязък контраст с едно или две намаления, очаквани от Уолстрийт.
Прогнозата на Холенхорст придоби достоверност след публикуването на доклада на Министерството на труда за заплатите, който отчете значителен спад в ръста на работните места за април в сравнение с данните за март. Той изтъкна различни данни, включително потребителски и бизнес проучвания, сочещи слабост на пазара на труда, с по-малко възможности за работа и повишена несигурност за работните места сред служителите.
Макар че последните икономически данни предлагат смесени сигнали, като някои показатели сочат силен пазар на труда, а други – охлаждане на растежа, Холенхорст остава убеден, че меко приземяване е малко вероятно. Той смята, че финансовите пазари също започват да се отклоняват от това очакване.
Холенхорст подчерта, че Фед може да не чака отслабването както на инфлацията, така и на пазара на труда, преди да пристъпи към намаляване на лихвените проценти, тъй като един показател може да е достатъчен. Той отбеляза, че историческите цикли на паричната политика често следват модел, при който упоритата инфлация предшества отслабването на пазара на труда, което води до намаляване на лихвените проценти.
Въпреки добрите данни за заетостта през февруари, Холенхорст поддържа предупреждението си за твърдо приземяване и рецесия. Той изтъкна признаци на слабост, като намаляване на отработените часове и на броя на работните места на пълно работно време, което подсказва за скрити слабости на пазара на труда извън основните данни за броя на работните места.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.