Турция се стреми да използва изкуствен интелект за борба с укриването на данъци, като се присъединява към страни като Италия и САЩ в използването на модерни технологии за ограничаване на случаите на данъчни измами.
Мехмет Шимшек, министърът на финансите на страната, заяви, че Турция ще използва все повече алгоритми и изкуствен интелект в одитирането на компаниите.
Усъвършенстваните технологии биха могли да помогнат на властите в откриването на неправомерни действия, тъй като над половината от турските компании отчитат или явни загуби, или минимални печалби.
Според Симсек в сравнение с останалите 37 държави членки на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие Турция изостава значително по отношение на събирането на данъци като процент от икономическото производство.
Освен това министърът популяризира нов законопроект, който предлага въвеждането на допълнителни данъци, които според него са от съществено значение за поддържане на финансовата стабилност на страната след миналогодишните опустошителни земетресения.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.
Бо Хайнс, главен съветник на президента на САЩ по въпросите за дигиталните активи, счита, че предстоящото законодателство за стабилните монети може да изстреля пазара на дигитални активи до безпрецедентни висоти.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.