Австрийските регулаторни органи са наложили глоба на Raiffeisen Bank International в размер на малко над $2.1 милиона за пропуски в контрола срещу прането на пари, съобщи Органът за финансов пазар на страната.
Тази санкция, която е най-голямата, налагана някога от австрийските регулатори, произтича от пропуски в проверките на банката по отношение на две неназовани банки, които според източника са базирани в Куба и Бахрейн.
Въпреки относителния размер на глобата, тя допълнително накърнява репутацията на Raiffeisen, която вече е подложена на контрол заради това, че продължава да извършва операции в Русия, докато много западни банки са прекъснали връзките си.
От банката планират да оспорят санкцията в съда, твърдейки, че обвиненията са неоснователни и че разполага с подходящи механизми за борба с прането на пари.
Властите на САЩ също разследват руските връзки на Raiffeisen, което представлява потенциално по-сериозна заплаха за нейния бизнес. Миналия месец Министерството на финансите на САЩ предупреди банката, че достъпът ѝ до финансовата система на САЩ може да бъде ограничен поради сделките ѝ в Русия. Това стана след повече от година проверки от страна на Вашингтон.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.