Турция се стреми да повиши данъците като част от усилията си да се възстанови от бюджетните ограничения, произтичащи от земетресенията, които засегнаха страната през 2023 г., посочва Bloomberg.
Съответно това предложение ще донесе на Турция допълнителни приходи в размер на около $7 милиарда според информацията.
В отговор на тези земетресения и разходите, направени по време на изборите, турското Министерство на финансите предложи този закон поради непланираното увеличаване на разходите, което доведе до 6,4% дефицит спрямо БВП (брутния вътрешен продукт).
Докладът очертава три основни препоръки, сред които облагане с 15% на мултинационалните компании, които печелят пари на територията на Турция; налагане на минимално задължение за корпоративен данък върху печалбите, генерирани от инвестиционни тръстове за недвижими имоти чрез продажби или наеми и въвеждане на данък върху транзакциите на стойност 0.03% за всички сделки с дигитални активи.
Ако бъде приет, този план ще представлява най-голямата данъчна реформа в Турция от 1999 г. насам.
Банковите регулатори на САЩ внесоха нова яснота за това как финансовите институции трябва да се справят с попечителството на криптовалути.
Съединените щати навлязоха в ключова седмица за крипто индустрията, тъй като законодателите и защитниците на дигиталните активи се подготвят за това, което се нарича „“Крипто седмица“.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.