Bakkt, институционалната платформа за търговия с Биткойн (BTC), е на път да мине най-високите си стойности (ATH) по обем на търговията, след като достигна нови рекорди миналата седмица.
Според данни на базиран в Twitter ресурс за мониторинг, Bakkt Volume Bot, на 26-и октомври, Bakkt изтъргува 1,183 фючърсни договора или 1,183 BTC ($11 милиона).
В сравнение само с 331 договора ($3,1 милиона) в четвъртък, увеличението в рамките 24 часа е 257%, което засенчва предишните скокове, които сами по себе си доведоха до най-високите върхове в началото на октомври.
В този момент, дневната търговия възлиза на 240 BTC ($2,3 милиона), като голяма част от деня за търговия все още предстои.
Представянето на Bakkt очевидно се дължи на новината, че Китай са избрали официално да приемат блокчейн технологията. Когато новината излезе в края на миналата седмица, Биткойн реагира незабавно, достигайки $10 500.
Въпреки това, в сравнение с пускането му през септември, успехът на Bakkt е още по-забележителен. Както бе съобщено по онова време, мненията бяха разделени за фючърсите на Bakkt – първият ден видя само 71 изтъргувани BTC ($700 000 долара по това време).
Поради волатилността на флагманската криптовалута, компанията стана обект на критики, гласящи, че притискат пазарите. Едно изпълнително лице съобщи на медиите, че фючърсите на Bakkt помагат за ценово откритие.
В близко бъдеще, играчите в индустрията смятат, че институционалните инструменти ще продължат да поддържат Биткойн. По-специално, появата на решения за попечителство за инвеститорите трябва да стимулира допълнителен приток, прогнозира инвеститора Майк Новограц, в интервю от миналата седмица.
Bakkt се готви да дебютира услуга за попечителство, като обяви за Биткойн регулирана търговия с опции, в сряда.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?