Опитният търговец Ед Емерсън, който ръководеше търговията с петрол и метали в Goldman Sachs, се подготвя за пенсиониране след забележително успешен мандат, като според съобщенията за три години е натрупал печалба от около $100 милиона.
Работейки в Goldman Sachs от 1999 г., Емерсън, който има както аржентински корени, така и британско гражданство, пое ръководството на отдела за суровини на банката през 2018 г. В това си качество той контролира търговията с различни активи, включително петрол и метали.
Под ръководството на Емерсън отделът се съвзе от труден период, като от най-лошата си година в историята на Goldman като публично дружество се превърна в едно от най-доходоносните подразделения на банката.
Волатилността на световните пазари в условията на Ковид кризата и скоковете на цените на енергията след конфликта в Украйна предоставиха благодатна почва на трейдърите да се възползват от възможностите на стоковите пазари.
Емерсън умело навигира позициите на банката, насочвайки подразделението за суровини да допринесе значително за рентабилността на Goldman. Миналата година подразделението получи приходи от около $3 милиарда, след като в предишни години приходите му достигаха $2 милиарда годишно.
Съобщава се, че през последните три години бонусите на Емерсън, обвързани с постигнатите резултати, възлизат на около $100 милиона, което надхвърля приходите на главния изпълнителен директор на Goldman Дейвид Соломон за предходната година.
След напускането си през март Емерсън ще премине към консултантска роля като директор, а от Goldman Sachs обявиха издигането на двама опитни експерти по търговия с петрол – Сяо Цин и Нитин Джиндал, които да поемат отговорностите, освободени от г-н Емерсън.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.