Сривът на FTX и последвалият скептицизъм към резервите на криптоборсите предизвикват сериозен скок в цената на алткойна Trust Wallet Token (TWT).
Trust Wallet е приложение, което не е попечител и позволява на потребителите да имат пълен контрол върху своите криптоактиви, за разлика от оставянето им на централизирана борса, където платформата технически държи ключовете за активите.
Потребителите на Trust Wallet могат също така да стейкват (залагат) своите криптоактиви, да имат достъп до определени децентрализирани приложения и да обменят монети.
След като стана ясно, че FTX има десет пъти повече задължения, отколкото ликвидни активи в баланса си, вълна от проверки принуди множество криптоборси да разкрият резервите си, за да докажат платежоспособност, включително Coinbase, Kraken и Gate.io.
Проверката се отрази и на стойностите на дигиталните активи, като TWT се представи по-добре от криптопазарите като цяло. Алткойнът успя да поскъпне с общо 189% от седемдневното дъно от $0.95 до върха от $2.75. Оттогава монетата се възстанови и се търгува на цена от $2.27.
Децентрализираната борса dYdX (DYDX) също изпревари по-широките криптопазари, като потенциално също се възползва от настроенията на несигурност около централизираните борси и платформи. Алткойнът се покачи от седмичното дъно от $1.32 до върха от $2.78, преди да коригира до текущата си стойност от $2.45.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Виталик Бутерин продава Етериум на стойност милиони долари
Главният изпълнителен директор на Binance Чанпен Джао поведе искането за прозрачност миналата седмица, когато предложи всички криптоборси да изготвят доказателства за резерви, за да докажат, че клиентските активи са обезпечени на база 1:1.
All crypto exchanges should do merkle-tree proof-of-reserves.
Banks run on fractional reserves.
Crypto exchanges should not.@Binance will start to do proof-of-reserves soon. Full transparency.— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) November 8, 2022
Т.нар. „Merkle trees“ помагат за по-ефективно и сигурно кодиране на блокчейн данни и могат да помогнат за бърза проверка на информацията, без да се разкрива целият набор от данни.
Екипът зад Pi Network отговори на неотдавнашните забележки на главния изпълнителен директор на Bybit Бен Джоу, който отхвърли легитимността на проекта и изключи възможността за бъдещо листване на борсата.
Известен крипто анализатор вижда потенциал в базирания на Solana меме токен Dogwifhat (WIF), но остава предпазлив.
Ки Йонг Джу от CryptoQuant наскоро обяви началото на алткойн сезона, но този път нещата са различни. Вместо типичния поток от капитали от Биткойн към алткойни, той подчерта, че това са притежателите на стабилни монети.
Компанията Franklin Templeton официално се включи в надпреварата за спот Solana борсово търгуван фонд, като на 21 февруари подаде заявление S-1 в Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC).