Автомобилният гигант проучва децентрализираните автономни организации (ДАО) и интеграцията на блокчейн, за да подобри операциите си.
Toyota навлиза по-дълбоко в блокчейн чрез участието си в хакатон на Web3 за разработчици на децентрализирани автономни организации (ДАО).
На 1 февруари многоверижната мрежа за смарт договори и децентрализирани приложения (DApp) Astar обяви своя встъпителен Web3 хакатон, който се подкрепя от Toyota Motor Corporation.
Основателят на мрежата Astar Сота Уатанабе коментира значението на участието на Toyota в инициативата:
По време на събитието целим да разработим първия PoC (Proof of Concept) DAO инструмент за служителите на Toyota. Ако бъде създаден добър инструмент, служителите на Toyota ще взаимодействат ежедневно с продуктите на Astar Network.
Това е първото Web3 събитие на Toyota, като мултинационалната автомобилна компания се обръща към нововъзникващите технологии, за да „подкрепи визията си за подобряване на дейността на компанията“, се казва в обявлението.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: „Очаква ни дълга година“, твърди Б. Коуен
Фондация Astar обеща $100,000 финансиране за събитието, които ще отидат за награди за печелившите проекти, избрани от Toyota.
Finally!
We’re incredibly excited to announce…The 𝐰𝐞𝐛𝟑 𝐡𝐚𝐜𝐤𝐚𝐭𝐡𝐨𝐧 𝐨𝐧 𝐀𝐬𝐭𝐚𝐫 𝐬𝐩𝐨𝐧𝐬𝐨𝐫𝐞𝐝 𝐛𝐲 𝐓𝐨𝐲𝐨𝐭𝐚!
Learn how the world’s largest car company is building on Astar:https://t.co/xDLE6XPwsx
— Astar, Future of Smart Contracts for Multichain (@AstarNetwork) February 1, 2023
Участниците в събитието ще разработват всички свои продукти в мрежата Astar, базирана в Япония блокчейн от първи слой. Хакатонът ще се проведе в метавселената на Astar, базирана на Polkadot – COZMISE.
Цената на Astar (ASTR) се повиши с 10.5% след новината и към момента на писане на статията се търгуваше около $0.057. Алткойнът е поскъпнал с 5% в рамките на последните 24 часа, 19% в последните 7 дни и 43% от началото на годината.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.