Русия, член на БРИКС, намери начин да заобиколи санкциите на САЩ, като предпочете да получава плащания за износ в местни валути, а не в щатски долари.
Това развитие е в унисон с усилията за дедоларизация, водени от алианса БРИКС. По-специално, членовете на БРИКС Индия и ОАЕ наскоро уредиха търговия с петрол, като използваха индийската рупия, а не щатския долар. Саудитска Арабия също изрази готовност да използва местни валути за глобалната търговия с петрол.
Наскоро от своя страна „Gazprom Neft„, третият по големина производител на петрол в Русия обяви, че вече не приема плащания в щатски долари, с което отбеляза значителна промяна в трансграничните си транзакции.
Александър Дюков, главен изпълнителен директор на Gazprom Neft, подчерта пълното отдалечаване на компанията от щатския долар, като изрично заяви, че няма да приемат и евро – ход, който в крайна сметка може да засегне страните от Европейския съюз.
Дюков разкри още, че компанията вече ще извършва транзакции в китайски юани и руски рубли.
Въпреки това изпълнителният директор на Gazprom Neft даде да се разбере, че компанията не е склонна да приема индийската рупия като форма на плащане, въпреки че не посочи конкретни причини за изключването ѝ като опция.
Ако и други петролни компании последват примера, стабилността на щатския долар може да бъде изложена на риск, което може да доведе до намаляване на финансирането на дефицита на долара и до последващи икономически сътресения в САЩ.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.
Кинжал не са трудни за прихващане.
Те са невъзможни за прихващане!
Жалко за всички хора, които измират в тази братоубийствена война, за да защитят интересите на ционистките изверги!
Изкупиха 38% от най-плодородната земя на света. Взеха на концесия за 75 години най-богатите на природни изкопаеми източни територии на Украйна. И тъй като славяните са излишни за мечтата им да създадат втора юдейска държава на ашкенази, устроиха кървав пир, за да се отърват от тях!
Няма Господ!
Няма!
От малцинството си което чете, мисли, пак чете и пак мисли. Ашкенази искат целия свят.