DBS Group, която е най-голямата банка в Югоизточна Азия, се стреми към това да управлява 500 милиарда сингапурски долара ($369.7 милиарда) до 2026 г.
Този план идва на фона на големия големият приток на богатство от местните жители в Сингапур, предизвикан от политическата стабилност, доста благоприятната данъчна среда и въвеждането на програми за семейни офиси.
Миналата година DBS отбялаза ръст от над 23% в управляваните активи, достигайки 365 милиарда сингапурски долара.
Според Ши Це Кун, изпълнителен директор на DBS Group и ръководител на отделите за потребителско банкиране и управление на богатството, възможен принос за положителното развитие около тях е понижаването на лихвените проценти, в резултат на което се очаква пазарите да се възстановят.
DBS също така планира да удвои броя на клиентите си с нетно състояние от над 1 милион сингапурски долара или до 2026 г. Това последва увеличения брой на заможни клиенти през последните две години.
Проучване, публикувано от Изследователския институт Capgemini, проследява забележим ръст в богатството на заможните хора в световен мащаб. То също така подчертава по-благоприятно рисково настроение в проспериращите групи, които все по-малко държат фиатни валути.
Въпреки скандалът с пране на пари от миналата година, което доведе до засилени регулации, Сингапур се превърна в магнит за богатство. Броят на семейните офиси в града-държава, който наброяваше около 1,100 през 2021 г., се увеличи до 1,400 през предходната година.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.