Неотдавнашно съдебно дело е насочено срещу банковия гигант Wells Fargo, обвинявайки го, че е наложил прекомерни лихви и такси на хиляди клиенти по кредитни карти в продължение на повече от десетилетие.
В колективния иск се твърди, че банката е налагала лихвени проценти и такси на активни военнослужещи в САЩ, които са надхвърляли ограниченията, определени от Закона за гражданска помощ на военнослужещите (Servicemembers Civil Relief Act – SCRA).
Законът SCRA предвижда, че лихвените проценти по всички дългове, поети от военнослужещите преди тяхното изпращане на служба, трябва да бъдат ограничени до 6%. Това намаление на лихвата влиза в сила от датата на изпращане и остава в сила през целия период на активна служба. Освен това банките са задължени да се откажат трайно от лихвите, надвишаващи 6 %, съгласно това законодателство.
Според ищците Wells Fargo умишлено се е насочила към членовете на службите, особено към тези, на които предстои да бъдат изпратени на мисия в чужбина, и тайно е налагала прекомерни такси в продължение на повече от десет години.
Искът гласи:
„Ответникът е нарушил законовите и договорните си задължения към въоръжените сили на страната, като е наложил лихвени проценти и такси, които са надвишавали допустимите нива, позволил е незаконни такси, които да завишат салдата по главницата на членовете на службата, и е приложил сложна лихва към тези завишени салда. Освен това ответникът е скрил тези прекомерни такси от многобройните семейства на военнослужещи, засегнати от неговите действия.“
Wells Fargo още не са направили изявление във връзка с обвиненията.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.