След като през миналата година икономиката на САЩ избегна широко прогнозираната рецесия, а вместо това набра инерция с навлизането си в 2024 г., изобилстват спекулации относно възможността за "твърдо приземяване", "меко приземяване" или може би дори никакво кацане.
Естествено, мекото приземяване се счита за предпочитано пред твърдото. Идеята за липса на приземяване може да се тълкува положително или отрицателно, в зависимост от това дали в крайна сметка ще доведе до твърдо приземяване по пътя.
С цел опростяване макростратегът на Deutsche Bank Алън Ръскин очерта четири сценария в неотдавнашна бележка:
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.