Към момента на писане на статията Биткойн (BTC) показва, че се е възстановява леко, като се е повишил с 0.54% в рамките на 24 часа, достигайки ниво от $66,506.
Подобно покачване обаче е само първоначален сигнал за началото на рали, поради което тази тенденция все още може да е само възстановяване.
Нарастващите разходи за водещата криптовалута имат 3 основни причини за възходящото движение на цената.
Първият от тези три фактора са транзакциите на дребно и китовете, вторият – социалните настроения и последният – въздействието на спот Биткойн ETF продуктите.
Размерът на транзакциите на дребно и едро е жизненоважен показател за това дали в екосистемата на Биткойн се вливат средства или не. Сегашният обем на търговията привлича внимание, въпреки че не е толкова висок, колкото беше по време на бума ($12,487,097,412 спрямо $24,103,230,258). В близко бъдеще колебанията ще намалеят, защото китовете започват да поемат контрола върху сделките.
Спот борсово търгуваните фондове за Биткойн имат огромно влияние върху пазара. BTC е много чувствителен за трейдърите на Уолстрийт. Те се влияят не само от пазарите, но и от промяната в начина, по който инвеститорите възприемат криптовалутата. предизвикана дори от незначителни „слухове“ или изявления.
Отрицателният поток на ETF продуктите от последните 3 дни бе отчасти причинен от изтичането на капитал от GBTC на Grayscale Investment. Ако тази тенденция се обърне през следващата седмица, това може да окаже значително влияние върху цената на Биткойн и да я доведе до желаното ниво.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?