Начало » Крипто Крими » Tether замразява над $5 милиона в USDT, свързани с крипто измами

Tether замразява над $5 милиона в USDT, свързани с крипто измами

15.05.2024 13:30 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Tether замразява над $5 милиона в USDT, свързани с крипто измами

Tether наскоро предприе действия за замразяване на $5.2 милиона в своята стабилна монета USDT, свързани с фишинг измами от 14 май.

Тази сума се съхранява в 12 портфейла на Етериум, обозначени като „USDT Banned Address“. SlowMist, компания за блокчейн анализи, посочи, че тези адреси са били използвани за пране на приходи от фишинг схеми.

През годините Tether е замразил активи за милиарди долари, свързани с различни пробиви в сигурността, експлойти и измамни дейности. Изпълнителният директор на Tether Паоло Ардоино разкри, че компанията е блокирала повече от $1.3 милиарда от създаването си, като около $1.6 милиона са свързани с финансиране на тероризъм, както се споменава в скорошна публикация.

В миналото Tether е предприемал подобни действия, като поставяне в черен списък на три адреса на Етериум, държащи USDT на стойност над $150 милиона през януари 2022 г. и замразяване на $8.2 милиона в USDT през октомври 2022 г., заедно с поставяне в черен списък на 215 базирани на Етериум USDT адреса.

Освен това Tether е проактивен в борбата с незаконните дейности, замразявайки активи на обща стойност над $360 милиона в края на 2022 г., включително $817,000 в USDT, свързани с терористични дейности в Украйна и Израел през октомври 2023 г., и $225 милиона в USDT, свързани с любовни измами месец по-късно.

Емитентът на стабилни монети си сътрудничи с правоприлагащите органи по целия свят, като отговори на 198 искания за блокиране на портфейли през изминалата година и 339 през последните три години. Освен това Tether е въвел контрол на вторичния пазар, за да ограничи транзакциите, включващи физически или юридически лица, включени в списъка на специално определени граждани на Службата за контрол на чуждестранните активи на Съединените щати или свързани със санкционирани държави.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Хакери откраднаха $140 милиона от сметките на централната банка на Бразилия

Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…

05.07.2025 11:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Oткриха малуер в платформата Pump.fun на Solana

Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.

04.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто кражбите достигат $2.1 милиарда през 2025 година

Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.

27.06.2025 16:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Cointelegraph и CoinMarketCap претърпяха хакерски атаки – за какво да внимаваме?

Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.

23.06.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.