Tether наскоро предприе действия за замразяване на $5.2 милиона в своята стабилна монета USDT, свързани с фишинг измами от 14 май.
Тази сума се съхранява в 12 портфейла на Етериум, обозначени като „USDT Banned Address“. SlowMist, компания за блокчейн анализи, посочи, че тези адреси са били използвани за пране на приходи от фишинг схеми.
看起来Tether今天冻结了钓鱼团伙的洗钱地址🧐 https://t.co/MrkU5Q4iem
— 23pds (@im23pds) May 14, 2024
През годините Tether е замразил активи за милиарди долари, свързани с различни пробиви в сигурността, експлойти и измамни дейности. Изпълнителният директор на Tether Паоло Ардоино разкри, че компанията е блокирала повече от $1.3 милиарда от създаването си, като около $1.6 милиона са свързани с финансиране на тероризъм, както се споменава в скорошна публикация.
В миналото Tether е предприемал подобни действия, като поставяне в черен списък на три адреса на Етериум, държащи USDT на стойност над $150 милиона през януари 2022 г. и замразяване на $8.2 милиона в USDT през октомври 2022 г., заедно с поставяне в черен списък на 215 базирани на Етериум USDT адреса.
Освен това Tether е проактивен в борбата с незаконните дейности, замразявайки активи на обща стойност над $360 милиона в края на 2022 г., включително $817,000 в USDT, свързани с терористични дейности в Украйна и Израел през октомври 2023 г., и $225 милиона в USDT, свързани с любовни измами месец по-късно.
Емитентът на стабилни монети си сътрудничи с правоприлагащите органи по целия свят, като отговори на 198 искания за блокиране на портфейли през изминалата година и 339 през последните три години. Освен това Tether е въвел контрол на вторичния пазар, за да ограничи транзакциите, включващи физически или юридически лица, включени в списъка на специално определени граждани на Службата за контрол на чуждестранните активи на Съединените щати или свързани със санкционирани държави.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.