Tether, емитентът на най-голямата в света стабилна монета, съобщи в блог публикация, че е намалил наличностите си от краткосрочни корпоративни облигации до нула и ги е заменил с държавни ценни книжа на правителството на САЩ.
Tether е емитент на стабилната монета USDT – токен, за който се твърди, че е обвързан 1:1 с щатския долар. Поради споразумение от февруари 2021 г. с главния прокурор на щата Ню Йорк, Tether е задължена да публикува тримесечни отчети за резервите си, а отчетът разкрива, че тя е имала около 50% резерв, подкрепен от краткосрочни корпоративни ценни книжа, което се счита за високорисков актив.
През септември 2021 г. Tether започна да намалява притежаваните от компанията корпоративни облигации.
Стабилните монети са криптовалути, чиято стойност е обвързана с тази на базов актив, като например щатския долар, чрез държане на активи, еквивалентни или по-големи от общата пазарна капитализация на криптовалутата. USDT има пазарна капитализация от около $68 милиарда, според данни на CoinMarketCap.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето колко ще продължи настоящия мечи пазар, според Майк Новограц
Държавните (общинските) облигации се възприемат като по-стабилни от корпоративните ценни книжа, които са краткосрочни дългови продукти, които компаниите емитират, за да увеличат финансирането си.
Tether заяви в своята блог публикация, че този ход е стъпка към “по-голяма прозрачност и доверие”.
През февруари 2021 г. Tether постигна споразумение за $18.5 милиона и оповестяване на месечните резерви с главния прокурор на щата Ню Йорк, тъй като последният съди първия за недостатъчни резерви за поддържане на стабилната валута.
В инвеститорския свят се появи нов участник- $JIM (и той не е Джим Кери). Този токен, създаден от Twitter бота Jim, привлече вниманието на инвеститорите с невероятния си ръст от 106.85% в рамките на последните 24 часа.
Неотдавнашното обявяване на предварителна сделка между Белия дом и Камарата на представителите на републиканците за повишаване на тавана на дълга на Съединените щати предизвика бичите настроения обратно на пазара.
Въпреки цялостния спад в цените на криптовалутите, Collateral Network (COLT) се противопостави на тенденцията, като отбеляза забележителен 40% скок в стойността.
Перспективата за добив на монети в замяна на пасивен доход привлича много участници от крипто пазара. В традиционния смисъл на думата добив обаче е необходимо скъпо оборудване и много енергия. Затова сега хората все по-често преминават към облачен майнинг.