Tether, водещият емитент на най-голямата в света стабилна монета, обяви плана си да разпредели част от печалбите си за инвестиции в Биткойн.
Като част от стратегията си да пренасочи резервите си от държавния дълг на САЩ към криптовалути, Tether възнамерява да инвестира до 15% от печалбите си в Биткойн.
В неотдавнашно изявление Tether уточни, че редовно ще купува BTC и ще съхранява сигурно всичките си авоари. В края на първото тримесечие Tether вече притежаваше BTC на стойност $1.5 милиарда, което представляваше приблизително 2% от общите ѝ резерви.
По-голямата част от резервите на компанията, около 85%, бяха държани в парични средства, парични еквиваленти и краткосрочни депозити, включително държавни облигации.
Занапред Tether планира да увеличи Биткойн наличностите си, като купува по-редовно. Компанията гарантира, че капиталовата възглавница на акционерите няма да бъде надхвърлена и цели да укрепи и диверсифицира резервите си чрез този процес.
Това решение следва доклада на Tether за нетна печалба от $1.5 милиарда за първото тримесечие, което е сигнал за силното ѝ финансово състояние.
Tether гледа на Биткойн като надеждно дългосрочно средство за съхранение на стойност, позовавайки се на впечатляващите му резултати през последното десетилетие. През този период цената на BTC се е повишила с приблизително 22,000%.
Въпреки че в момента се търгува за около $26,750, което е с 60% под пика му през 2021 г., Tether остава уверена в потенциала на Биткойн.
Паоло Ардоино, главен технически директор на Tether обясни, че решението да инвестира в BTC произтича от неговата сила и потенциал като инвестиционен актив.
Ограниченото предлагане на Биткойн, децентрализираният му характер и широкото му разпространение са го превърнали в предпочитан избор както за институционалните инвеститори, така и за инвеститорите на дребно.
Ардоино подчерта, че инвестицията на Tether в BTC повишава ефективността на техния портфейл и ги приобщава към една трансформираща се технология, която може да преобрази бизнеса и ежедневието.
Държавната банка на Пакистан наскоро обяви плана си за създаване на дигитална валута, подобна на Биткойн, присъединявайки се към други държави в стремежа им да създадат дигитална валута на централната банка (CBDC).
В четвъртък американски сенатори внесоха два двупартийни законопроекта за изкуствения интелект, в които се разглеждат опасенията, свързани с технологията и се цели да се избегне всякаква поява на плагиатство.
Бившият конгресмен Рон Пол предупреди, че приетият наскоро “Закон за фискалната отговорност” ще има тежки последици за американската икономика и ще засегне най-вече американските граждани.
Гигантът в търговията Robinhood изключва от списъка няколко известни криптоактива в отговор на това, че Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) съди Binance и Coinbase за предполагаемо нарушение на законите за ценните книжа.