В неотдавнашна актуализация Паоло Ардоино, главен технологичен директор (CTO) на Tether, разясни неотдавнашна транзакция, свързана с касата на Tether.
Ардоино се включи в X (Twitter), за да обясни, че 1 милиард USDT, посочени от Whale Alert като „изсечени„, всъщност са били разрешени, но все още не са били публично емитирани. Той заяви, че тези токени са били използвани за попълване на портфейлите на емитента на хазната в мрежата на Tron.
PSA: 1B USDt inventory replenish on Tron Network. Note this is a authorized but not issued transaction, meaning that this amount will be used as inventory for next period issuance requests and chain swaps.https://t.co/Y1bqxZglgR
— Paolo Ardoino 🍐 (@paoloardoino) September 19, 2023
Освен това Ардоино спомена, че 1 милиард USDT ще послужат като „инвентар за предстоящи заявки за емитиране и верижни суапове„.
По-голямата част от циркулиращите USDT остават в блокчейна на Tron (TRX), като са оторизирани над $43 милиарда. Въпреки това $947 милиона от тези токени все още не са емитирани.
Подобни транзакции обикновено се случват, когато клиент поиска междуверижен суап за сума, надвишаваща наличната в портфейлите на Tether в целевата верига. За да се запази прозрачността, емитентът на USDT трябва да балансира резервите си в конкретния блокчейн.
При издаването на нови токени в целевата верига, Tether или изгаря еквивалентно количество токени в оригиналната мрежа (за да поддържа баланса на циркулиращото предлагане и доларовите резерви), или ги запазва за бъдещи верижни суапове.
Въпреки наличието на множество опции за стабилни монети, USDT на Tether последователно демонстрира доминираща позиция по различни показатели. С циркулиращо предлагане от над 83 милиарда USDT, монетата надминава 26-те милиарда USDC. Това показва силно предпочитание към USDT в крипто общността.
Докато USDT и USDC се конкурират за главния пай от пазара на стабилни монети, другите емитенти на подобни монети и техните предложения са изправени пред предизвикателства.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.