Компанията Tether, известна със своята стабилна монета USDT, наскоро представи цялостен план за преструктуриране, целящ да разшири предлагането ѝ извън стейбълкойните.
Компанията е разделила дейността си на четири отделни отдела: Data, Finance, Power и Edu, всяка със собствена област на фокус.
Подразделението за данни (Data) се фокусира върху инвестиции в нововъзникващи технологии като изкуствен интелект и peer-to-peer платформи. Тя вече е направила инвестиции в компании като Holepunch и Northern Data Group.
Друго подразделение – Finance, отговаря за управлението на предлаганите от Tether стабилни монети и разработването на нови финансови инфраструктури, базирани на блокчейн. Това включва предстоящи проекти като платформа за токенизация на дигитални активи.
Освен USDT, Tether управлява и различни други стабилни монети, включително EURT, CNH₮ и XAU₮. Освен това Tether активно придобива Биткойн, като неотдавнашните покупки възлизат на 8,888 BTC.
Подразделението Power е посветено на устойчиви практики за добив на Биткойн и енергия, съобразени с глобалните цели за устойчивост.
И накрая, подразделението Edu се фокусира върху разширяването на достъпа до дигитално образование, особено в областта на блокчейн и peer-to-peer технологиите. То подкрепя образователни инициативи и партньорства по целия свят.
Това преструктуриране означава преминаването на Tether към по-диверсифициран подход, целящ приобщаване и технологичен напредък в индустрията на дигиталните активи.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.