Регулаторът на финансовите пазари на Тайланд забрани няколко криптовалути като средство за инвестиране в ICO и като база при двойките за търговия.
Комисията за ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната издаде редица правила през юли миналата година, като задължи всеки субект, който иска да извърши токен продажба, трябва първо да подаде заявление за одобрение. По онова време, SEC заяви, че само националната валута на Тайланд, батът и седем криптовалути могат да бъдат използвани за инвестиране в ICO: Биткойн (BTC), Биткойн Кеш (BCH), Етериум (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), XRP и Stellar (XLM).
В изявление в четвъртък, SEC заявиха, че вече са премахнали BCH, ETC и LTC от списъка на допустимите криптовалути. В резултат на това се разрешават само останалите четири актив, с напомняне, че списъкът не е „удостоверение за статут на законно платежно средство“.
Органът по надзора не предостави никакви подробности за това защо списъкът е намален, въпреки че в него се взимат предвид различни фактори като новини и други събития, свързани с токените.
„Във всеки случай, актуализацията на списъка няма никакво въздействие върху инвеститорите или бизнеса с дигитални активи, защото досега няма стартирано ICO, а действащите борси за дигитални активи никога не са използвали BCH, ETC или LTC като базови двойки за търговия.“, коментира SEC.
Регулаторният орган добави, че предоставя списък на допустимите криптовалути в съответствие с наредбата за извънредни ситуации относно бизнеса с дигиталните активи B.E. 2561 (2018).
Миналата седмица националното законодателно събрание на страната одобри изменение на Закона за ценните книжа и борсите, което узаконява емитирането на токенизирани ценни книжа като акции и облигации.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.