Начало » Крипто Крими » Създател на NFT проект изчезва с близо $3 милиона в Етериум

Създател на NFT проект изчезва с близо $3 милиона в Етериум

06.10.2021 14:36 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Създател на NFT проект изчезва с близо $3 милиона в Етериум

"Evil Ape", създателят на NFT проекта Evolved Apes, изглежда е откраднал ETH на стойност $2.7 милиона от инвеститори. Профилът и уебсайтът на лицето в Twitter са офлайн.

Изглежда, че създателят на популярната серия NFT Evolved Apes се е укрил с инвестиционни средства на стойност $2.7 милиона.

Evil Ape„, псевдонимът на създателя, вече не е в социалните медийни платформи, а уебсайтът също излезе офлайн.

Серията Evolved Apes е колекция от 10,000 NFT, „хванати в беззаконна земя„, където само най-силните маймуни ще оцелеят. Предвиждаше се като бойна игра, но това със сигурност няма да се осъществи.

Липсващите сега 798 ETH бяха предназначени да се използват за разработването и маркетинга на проекта. Сега изглежда все по-вероятно средствата да са откраднати.

Измамата засегна множество заинтересовани страни в сферата на Evolved Ape – от потребители до създатели на NFT. Изпълнителят на проекта не е получил плащането си и това е само един от многото алармиращи признаци, които предполагат т.нар. ‘rug pull‘.

Говорейки пред Motherboard, един инвеститор съобщава за аморалността на Evil Ape,

Това, което се случи, е, че Evil Ape е отмъкнал портфейла с целия ETH от издаването на токени, което е трябвало да се използва за всичко, от плащането на художника, плащането на парични подаръци, плащането за маркетинг, плащането за редки инструменти, разработване на играта и всичко останало между тях.

Има обаче малък лъч светлина. Притежателите на NFT ще възродят поредицата под формата на Fight Back Apes. Като притежатели на тези NFT, те могат да продължат наследството на проекта – и да се надяваме, да възстановят част от загубените си средства. Тази нова серия ще гарантира, че Evil Ape няма достъп до средствата, като същевременно използва и портфейл с няколко подписа.

Секторът на NFT все още е обект на измами

Макар да е било изключително доходоносно за много хора, при NFT-тата също има измами. Това включва рискове за сигурността и дори нишата се критикува като средство за пране на пари. Много от индустрията разглеждат как да направят NFT пространството по-сигурно и подобни инциденти само ще допринесат към тази инициатива.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Осъденият ‘Биткойн цар’ сред разкритите в изтеклите документи на Пандора

 

Един от начините, по които NFT могат да бъдат компрометирани, е чрез хора, които използват творби на художници без тяхно знание. Например, фалшиво произведение на Banksy бе продадено за $336,000 – след като оригиналният уебсайт на Banksy беше компрометиран само седмица преди това.

Сега NFT са наистина утвърдени в мейнстрийма, като известни личности и компании се насочват към сектора. При такова високо ниво на участие на обществеността ще бъде наложително да се предприемат по-строги мерки за защита на инвеститорите.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

SEC повдига обвинения срещу компания източила над $140 милиона

Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.

12.07.2025 17:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Съдът в САЩ прекрати съдебния спор с Tornado Cash

Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.

08.07.2025 11:10 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Хакери откраднаха $140 милиона от сметките на централната банка на Бразилия

Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…

05.07.2025 11:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Oткриха малуер в платформата Pump.fun на Solana

Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.

04.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.