Swift и Chainlink ефективно улесниха прехвърлянето на токенизирани активи в множество частни и публични блокчейни. В официалното си изявление те подчертаха потенциала за премахване на значителните пречки, възпрепятстващи растежа на пазарите на токенизирани активи, като по този начин им позволяват да се разширят в световен мащаб, когато узреят.
За да оценят ангажираността си с блокчейн мрежите, двете компании обявиха сътрудничеството си с няколко финансови институции през юни. Тези забележителни компании включват BNP Paribas, BNY Mellon, The Depository Trust & Clearing Corporation, Lloyds Banking Group и други.
Освен това Swift използва протокола за междуверижна оперативна съвместимост (CCIP) на Chainlink, за да установи свързаност с различни блокчейни. Този протокол беше стартиран през юли тази година с цел да се улесни разработването на мултиверижни приложения и услуги.
Сергей Назаров, съосновател на Chainlink, изрази убеждението си, че този проект може да послужи като мост, свързващ всички блокчейни и банкови вериги.
Том Цах, главен директор по иновациите в Swift подчерта, че безпроблемната свързаност с цялата финансова екосистема е от съществено значение, за да може токенизацията да реализира пълния си потенциал.
Експериментът също така показа, че инфраструктурата на Swift може да служи като централна точка на свързаност – решаваща стъпка за преодоляване на пречките в развитието на токенизацията и отключване на присъщия ѝ потенциал.
В световен мащаб финансовите институции проучват възможностите за токенизация на активи, за да повишат ефективността и прозрачността на финансовите пазари. Паричният орган на Хонконг наскоро одобри токенизацията като средство за подобряване на ефективността и прозрачността на пазара на облигации, след успешното емитиране на токенизирана зелена облигация на стойност $100 милиона в сътрудничество с местното правителство по-рано тази година.
Струва си обаче да се отбележи, че неотдавнашните постижения на Chainlink не оказаха съществено влияние върху стойността на нейния роден токен LINK.
Google Cloud наскоро стана официален валидатор на Polygon (MATIC) – блокчейн от втори слой, използващ мрежа за доказване на залог (PoS).
Криптовалути като Uniswap (UNI) и ApeCoin (APE) се развиват добре, но все пак според анализаторите VC Spectra (SPCT) има по-обещаващи бичи перспективи. Ето защо!
През септември крипто пазарът се представи слабо, като ключовите показатели като обеми, волатилност и отворен интерес (OI) останаха слаби през целия месец.
Въпреки продължителния мечи пазар, Dogecoin (DOGE) успя да запази позицията си сред десетте най-големи криптовалути по пазарна капитализация.