Очакваното забавяне на глобалния растеж през 2024 г. контрастира с оптимистичните нагласи за икономиката на САЩ, дължащи се на гъвкавата позиция на Федералния резерв.
Докато „миролюбивият“ подход на Федералния резерв засили перспективите пред американската икономика и насърчи оптимизма при по-рисковите активи, ангажиментът на Европейската централна банка и Английската централна банка да поддържат по-високи лихвени проценти за продължителен период от време създаде несигурност по отношение на икономическите перспективи на Европа.
Различни известни банки и финансови експерти споделиха прогнозите си за икономическия растеж, инфлацията, политиката на Фед и очакванията си за различните класове активи.
Неотдавнашни данни разкриха увеличение на потребителските цени в САЩ с 3.1% през последните 12 месеца до ноември, което бележи забавяне спрямо пика от 9.1%, регистриран през юни 2022 г. Федералният резерв се стреми към равнище на инфлация от 2%.
Основният лихвен процент на централната банка понастоящем варира между 5.25% и 5.50% след кумулативно увеличение с 525 базисни точки от март 2022 г. насам. Продължават спекулациите за потенциално намаляване на лихвения процент още през март.
Конгресът официално прие историческия икономически пакет на президента Доналд Тръмп, който представлява мащабен законопроект, съчетаващ агресивни данъчни облекчения с дълбоки съкращения на федералните разходи.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.