Главният инвестиционен директор на инвестиционната компания за криптовалути Arca, Джеф Дорман, разкри, че фирмата вярва, че SUSHI токенът на SushiSwap може да е „най-подценената“ криптовалута в пространство въз основа на три основни фактора.
В Twitter Дорман разкри, че SUSHI е имал по-ниски резултати от други децентрализирани борсови токени, включително този на конкурентния автоматизиран маркет мейкър Uniswap.
Анализаторът очерта три основни фактора:
Дорман добави, че тъй като yield-farming може да помогне на проекта да придобие сцепление за една нощ, отделянето от него също може да повлияе на стойността му. Същото се случи и със CRV токена на Curve, каза той и UNI на Uniswap по време на техните периоди на yield farming.
Тези фермери „направиха много пари“, след като изчакаха своите шестмесечни периоди на придобиване, и след това разтовариха печалбите си на пазара, който трябваше да ги поеме.
От гледна точка на инвестиране в стойност, тези излишни условия създават „интересни възможности„, тъй като SUSHI вече е „погрешно оценен дори на база FDV [Напълно разредена стойност] след факториране на инфлацията„.
Нещо повече, шумът около третата версия на Uniswap може да е довел до недостатъчна ефективност на SUSHI.
За анализатора обаче UNI се фокусира върху спот търговията, докато SUSHI „се разширява вертикално с Kashi и други бъдещи продукти на Bentobox“. Паричният поток на Sushi сега преминава директно през притежателите на xSushi токени, докато таксите на UNI все още се обсъждат.
И накрая, той разкри, че анализът показва, че докато SUSHI често се нарича децентрализирания обмен на хората, тъй като зад него не е имало финансиране от рисков капитал, това е обмен за децентрализирани потребители на енергия и т.нар. ‘yield farmers‘.
Данните по веригата и обемите на търговия показват, че потребителите на SUSHI са китове, а не търговци на дребно, тъй като Uniswap има значително по-голяма потребителска база, но SushiSwap има много по-голям обем на търговия на потребител.
В резултат на това той вярва, че най-големият конкурент на SUSHI е PancakeSwap, а не Uniswap, тъй като първият е борса на Binance Smart Chain, която стана жизнеспособна поради високите такси за газ на Етериум. Тъй като наградите бяха по-големи при PancakeSwap и таксите по-ниски, общата заключена стойност остана константна при SushiSwap.
Дорман стигна до заключението, че тези три фактора „са повлияли на цената на SUSHI, но са направили много малко, за да повлияят на основния бизнес и растежа на Sushi“.
Обемите и паричният поток към притежателите на SUSHI токени са нараснали с 22% CMGR [Compound Monthly Grow Rate], откакто децентрализираната борса стартира.
Междувременно SushiSwap продължава да се разширява до други блокчейни, включително този на Polygon.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.