Мъж е обвинен в нарушаване на тайванския "Закон за отмяна на избора за президент и вицепрезидент", след като е използвал онлайн сайт за крипто хазарт, за да залага на президентските избори.
Тайванската медия LTN съобщи за мъж, идентифициран с фамилията „Чен“, и повдигнатите срещу него обвинения за предполагаемо нарушение на въпросния закон в края на 2023 г. Прокуратурата в окръг Шилин обвини Чен в упротреба на сайт за крипто залози Polymarket, за да заложи около $500 на президентските избори.
Съобщава се, че Чен е използвал телефона си за достъп до уебсайта на Polymarket и е заложил $472.17 за победа на Ко Вен-дже на президентските избори. Освен това той е направил друг залог от 60.16 USDC за това, че Демократичната прогресивна партия (DPP) ще спечели мнозинство от местата в законодателния орган.
Чен ще трябва да се яви в съда, за да му бъдат повдигнати обвинения, тъй като властите разкриха, че той е направил залозите в периода от 12 до 17 декември, т.е. около месец преди изборите.
Тези, които организират хазарта, могат да бъдат лишени от свобода за срок до пет години и/или да получат глоба в размер на 500,000 тайвански долара (около $15,500), като по този начин се облагодетелстват, създавайки предпоставки за хазарт или подтиквайки други хора към дейността.
Чен призна за престъплението и сътрудничи на властите. Предвид липсата на криминално досие му е позволено да плати глоба в размер на $4,000 и да отложи наказателното преследване за една година.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.