Комисията за ценни книжа и борси успешно получи решение по текущия си съдебен спор срещу Ripple, тъй като съдия Сара Нетбърн задължи Ripple да разкрие финансовите си отчети за периода 2022-2023 г.
„В настоящата фаза Съдът не намира основания да заобиколи тази проверка, като откаже достъп до леснодостъпни данни, които биха могли да бъдат от значение за определяне на подходящия начин на действие“, заяви Нетбърн.
Освен това от Ripple се изисква да предостави договорите си, наред с приходите от институционалните продажби на XRP, след подаването на жалбата от SEC.
„Изглежда, че Ripple се съгласява с правната предпоставка, но твърди, че договорите ѝ не са предполагали изрични транзакции. Въпросът, с който е сезиран Съдът, е дали Ripple трябва да бъде принудена да отговори на това запитване, а не значението на отговора на Ripple„, се посочва в изложението.
„Като се има предвид, че Комисията по ценни книжа и фондови борси е доказала в достатъчна степен, че тази информация може да помогне на Съда при формулирането на неговото решение, Ripple трябва да отговори на запитването.“
По-рано SEC твърдеше, че документацията от Ripple ще помогне при определянето на потенциални съдебни забрани и граждански санкции.
Ripple подаде отговор по-рано, определяйки искането като „ненавременно“ и твърдейки, че действията на SEC са „неуместни„, тъй като информацията не е необходима за каквито и да било средства за защита, определени от Съда.
Крайният срок за разкриване на информация, свързана с потенциалните средства за правна защита по делото, е 12 февруари. В края на миналата година Комисията по ценни книжа и фондови борси поиска да отхвърли обвиненията срещу главния изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус и съоснователя Кристиан Ларсен. Ripple обаче остана ответник по делото, но не участваше във вече прекратения съдебен процес.
SEC и Ripple са забъркани в правни спорове от 2020 г., когато регулаторът обвини Ripple Labs в провеждане на нерегистрирано предлагане на ценни книжа на стойност $1.3 милиарда.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.
Испанската полиция разби престъпна мрежа, използвала изкуствен интелект, за да управлява глобална инвестиционна измама, арестувайки шест лица, свързани със схемата.