На 15 март Окръжният съд на Южния окръг на Ню Йорк отхвърли аргумента на правителството на САЩ да спре придобиването на Voyager, брокерска компания в несъстоятелност, от Binance U.S.
Решението на съда е взето, за да се защитят интересите на бившите клиенти на Voyager, които чакат да получат средствата си.
Съдия Майкъл Уайлс потвърди предишното си одобрение на плана за несъстоятелност на Voyager Digital по глава 11, който включва продажба на активи на Binance.US, за да се възстанови ликвидността и да се изплати дължимото на клиентите.
Съдът отхвърли жалбата на правителството за двуседмично отлагане на плана за несъстоятелност, обвинявайки го в защита срещу измами, кражби и избягване на данъци и поиска премахване на разпоредбата, която предотвратява съдебни действия срещу лицата, участващи в продажбата.
Въпреки това съдия Уайлс отхвърли тези обвинения, смятайки ги за преувеличени и неправилно описани, произнасяйки се в полза на продължаването на плана за несъстоятелност, като същевременно потвърди настоящото отлагане до 20 март.
На 7 март съдия Уайлс одобри Binance.US да придобие Voyager и да изплати дължимото на засегнатите клиенти с токени.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Активът проби $26,000 – какво да следим?
Въпреки възраженията на Комисията за ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), че преразпределението на средствата от Voyager към Binance.US ще наруши законите за ценните книжа на САЩ, 97% от 61,300 притежатели на сметки във Voyager одобриха плана за преструктуриране, в резултат на който се очаква кредиторите да възстановят приблизително 73% от стойността на своите средства.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.