Наскоро Gallup проведе проучване, което разкри, че приблизително 50% от американците изпитват безпокойство относно сигурността на банковите си депозити поради нарастващата нестабилност в сектора.
Проучването установи, че 48% от анкетираните са изразили безпокойство за средствата, които са депозирали в банки или други финансови институции.
Сред загрижените за депозитите си 19% заявиха, че са „много притеснени„, а 29% – че са „умерено притеснени„.
От друга страна, останалите 50% от участниците изглеждат по-малко притеснени. Около 30% от анкетираните съобщиха, че не са „твърде притеснени„, а 20% заявиха, че „изобщо не са притеснени„.
Проучването е проведено от 3 до 25 април след гръмките фалити на Silicon Valley Bank и Signature Bank. Все пак трябва да се отбележи, че фалитът на First Republic, друга голяма американска банка, настъпи след края на анкетата.
Интересно е, че тези резултати съвпадат с резултатите от подобна анкета, проведена по време на банковата криза през 2008 г:
В светлината на неотдавнашните значими банкови фалити в САЩ приблизително 50% от американците изразяват загриженост за сигурността на средствата си, държани в банки или други финансови институции.
Това ниво на безпокойство съвпада с безпокойството, наблюдавано по време на финансовата криза от 2008 г., когато се сринаха финансови институции, считани преди това за „твърде големи, за да фалират“.
Въпреки това проучването подчертава несигурността относно това дали притесненията на американците за личните им сметки произтичат от липсата на информираност относно застрахователното покритие до $250,000, предоставяно от Федералната корпорация за застраховане на депозитите (FDIC) или самите банкови фалити означават слабости в сектора, които потенциално биха могли да застрашат стабилността на FDIC:
Остава неясно дали повишеното безпокойство на американците за собствените им депозити се дължи на липсата на познания относно защитата, предлагана от Федералната корпорация за застраховане на депозитите или на страха им от каскаден ефект, който може да застраши федералното застраховане като цяло.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.